Zrušení severoamerické tour

Po tom, co kapela Machine Head, která měla spolu s Epicou brázdit severoamerické cesty, oznámila zrušení a odložení tohoto turné, byla Epica nucena toto turné po Severní Americe také zrušit. Epice tím tak značně zničili plány a další spolupráce těchto kapel bude přinejmenším obtížná. Američtí fanoušci se zřejmě Epicy jen tak nedočkají. Zde je vyjádření obou kapel:

Vyjádření Epicy:

Je pro nás velkým zklamáním informovat vás o tom, že bylo zrušeno naše nadcházející severoamerické turné jako support kapely Machine Head.

Byli jsme moc natěšení, že si zahrajeme opět v Severní Americe a také jsme se těšili na setkání s americkými a kanadskými fanoušky. Není třeba dodávat, jak velká je to pro nás rána. Doufáme, že se budeme moci do Ameriky vrátit co nejdříve.

Vyjádření Machine Head:

Je nám velkým zklamáním, že vám Machine Head musí oznámit odložení podzimního severoamerického turné. Tvorba našeho nového alba Bloodstone & Diamonds nám trvá déle, než se očekávalo, a proto jsme stáli před těžkou volbou – buď odložit práce na albu a nechat ho nedodělané, nebo zrušit turné a práce na albu dobře dokončit. Rozhodli jsme se, že odložení turné pro nás bude nejlepším krokem.