Simone mluví o svém životě v Epice

Rovnováha a klid, to je klíč k životu. Je to výzva sama o sobě, k tomu přidejte život v kapele, která cestuje po světě, stráví týdny daleko od domova a má velice málo soukromí. Takový je život muzikantů, ale s oběťmi přichází i daleko odlišné a unikátní zážitky. Holandská skupina Epica může svědčit o divoké jízdě, metalová kapela žije podle tohoto scénáře každý den.

CR Simone Simons

Po 15 společně strávených letech se Epica poslední dobou dostává čím dál více na vrchol (a to dokonce na mezinárodní úrovni). Za posledních pět let vydali tři velice úspěšná alba – Requiem for the Indifferent (2010), The Quantum Enigma (2014) a The Holographic Principle (2016). Každé z těchto alb trhalo rekordy v amerických hitparádách a Epica se stala žhavým želízkem v ohni na metalové scéně. Se svou novinkou The Solace System se vracejí do Severní Ameriky po boku italských Lacuna Coil. Říkáte si, že je to úplná smršť? Pojďme se na tuto divokou jízdu podívat blíže se Simone Simons, hlavní představitelkou kapely, která se rozpovídala o práci v hudební branži, životě na cestách, životosprávě a o mnoha dalších věcech.

R: Naposledy jsme spolu mluvili v roce 2014, Epica zrovna vydala The Quantum Enigma. Od té doby jste neúnavně jeli šňůry koncertů, vydali The Holographic Principle v roce 2016 a nedávno jste vydali EP The Solace System. Jaké byly pro Epicu ty poslední roky?
S: Velmi hektické (smích). Vlastně neustále skládáme, nahráváme nebo koncertujeme. Jsme produktivní kapela. Máme možnost vidět pořádný kus světa, to je myslím sen každého muzikanta!

R: Ano, kapela byla opravdu velmi zaměstnaná. The Quantum Enigma bylo pro Epicu obrovským skokem kupředu. Dalším velkým úspěchem bylo loňské album The Holographic Principle, které bylo přijato taktéž velice dobře. Jak vlastně probíhal takový kreativní proces?
S: Stejně jako u The Quantum Enigma – všichni z nás psali písničky, pracovali jsme na nich samostatně s producentem podle toho, kdo ze členů danou píseň napsal. Pak jsme si všichni sedli a vybrali písničky – celkem jich bylo 18. Dvanáct jich tvoří album The Holographic Principle a zbylých šest se objevilo na novém EP The Solace System.

POKRAČOVÁNÍ ZDE