Simone: Jak jsem vzala smutek útokem

Ahoj miláčkové,

Naše nové video Storm the Sorrow je konečně na webu. Najdete ho ZDE.
Vyrobila ho firma Kunstoff a nahrávání probíhalo v Amsterdamu v polovině letošního února. Já jsem nahrávala dva dny a kluci to stihli za jeden. Bylo to nejtěžší, nejšpinavější a nejzábavnější nahrávání, jaké jsem kdy zažila.

Storm the Sorrow – význam textu

Storm the Sorrow (Vezmi smutek útokem) se zabývá negativní kritikou, se kterou se každý během svého života musí potýkat.
Každý má o ostatních co říct a spoustu kritiky plodí právě žárlivost a závist.
Kromě kritiky od veřejnosti existuje také sebekritika. Je to vnitřní zápas, který musíte zvládnout sami.

Storm the Sorrow – videoklip

Klady a zápory jsou protiklady, stejně jako černá a bílá. Tyto prvky spolu silně kontrastují a odporují si.
Na začátku jsem celá bílá, ale postupně z mého těla vychází víc a víc černých pásků, které za mě tahají. Kluci znázorňují negativa, proti kterým bojuji. Na konci, když mě všechen ten negativismus plně stráví, proměním se ve své silnější já, osvobozené od všeho, co se mě snažilo porazit.

STS1

(Fotka a kostým: Ingeborg Steenhorst)

Natáčení

Do Amsterdamu jsem dorazila v předvečer nahrávání. Měla jsem k dispozici choreografa, který mě měl připravit na natáčení, protože vyžadovalo hodně fyzické práce. Rozhodně měli pravdu, svaly mě takhle bolely jenom jednou v životě, a to když jsem se stěhovala. Po natáčení jsem skoro nemohla chodit kvůli ustavičnému napětí silikonových pásků.

Oblek

První den jsme nahrávali scény, kde mám na sobě bílou kombinézu. Zatím na ní nebyl ještě žádný černý sliz.
Natáčecí společnost mi koupila bílý oblek, který mi byl moc velký a vůbec mi neslušel, takže jedna ze švadlen mi musela ušít jiný jen pár hodin před začátkem natáčení. Ale žádné nahrávání se neobejde bez pořádného množství stresu a adrenalinu ve vzduchu. Vlasy i make-up už jsem měla hotové, takže jsme čekali pouze na ten oblek. Když byl hotový, mohli jsme začít natáčet.

STS2

Černý sliz

Věděla jsem, že druhý den natáčení se ušpiním. Kýble barvy a silikonu jenom čekaly, až je na mě hodí.
První přišla na řadu moje ruka, která dostala pěknou vrstvičku černého silikonu. Kolem zápěstí jsem měla gumičku, ke které byl připevněný silikonový pásek. Lidé z týmu mě za něj tahali a já jsem tomu vzdorovala. Postupně jsem všude na sobě měla víc pásků. Některé byly moc krátké, takže napětí bylo dost velké. Můj kotník na to nebyl zvyklý, takže jsem další den skoro nemohla chodit. Když jsem přecházela ulici před hotelem, málem jsem si nabila obličej, protože moje levá noha se odmítla zvednout.
Jeden z pásků prasknul a dost tvrdě mě švihnul do zad. Ve výsledku jsem byla docela zmlácená, ztratila jsem spoustu vlasů, které se zachytily mezi pásky, a nespala jsem dvě noci. Zkuste si dojít na záchod, když jste přivázaní k šesti tyčím… Musíte být vynalézaví.

STS3

STS4

STS5

STS6

(Detail make-upu od Dominiky Swietlikové)

STS7

(Red Bull Light mě dobíjí)

STS8

STS9

Černý vetřelec

Nejdříve jsme se shodli na tom, že budu mít na hlavě černou paruku. Měla jsem být celá černá, včetně vlasů.
Nakonec jsme však nemohli sehnat černou paruku, která by vypadala věrohodně, tak jsme se rozhodli, že si vlasy stáhnu dozadu. Pak už jsem si mohla zaplavat v temnotě.

STS10

STS11

Jak čas plynul, všechna ta barva mě začala svědit. Nesměla jsem se škrábat na tváři, tak mi dali tužku jako drbátko. Na obrázku nahoře „kouřím“ tužku jako cigaretu. Už i já jsem propadla kouření.

STS12

(Tady je další kyblík úplné černoty.)

STS13

STS14

(Strašidelná Smoon)

Většina obleku byla pokrytá silikonem, který mě zahříval, ale na zádech jsem měla jen studenou barvu. Protože jsem byla v tom obleku celý den, trochu jsem se nachladila.

STS15

(Tahání za nitky.)

Když jsme byli hotoví s černými záběry, musela jsem utíkat do sprchy, abychom mohli natočit poslední záběry v krásných šatech od Ingeborg Steenhorstové. Začali jsme natáčet v osm ráno a skončili jsme v šest odpoledne. Byla jsem tak unavená, že jsem viděla dvojmo, ale vážně to stálo za to. Ten videoklip je vážně umění.

STS16

S láskou,
Strašidelná Smoon

ZDROJ: http://smoonstyle.blogspot.de/2012/05/stormed-sorrow.html

PŘEKLAD: ItalianManiac