Rozhovor se Simone pro MetalObsession.net

Nejaktuálnější album EPICY The Quantum Enigma, které vyšlo v roce 2014, mělo veliký úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků. Ke konci loňského roku kapela vyzradila, že je napsáno hodně nových písní a jenom se čeká, než budou nahrány. Později v prosinci EPICA potvrdila, že se již začíná pomalu ve studiu pracovat na novém albu. Vím, že spousta fanoušků včetně mě samého by ráda věděla, jak to všechno pokračuje a jestli by bylo možné se dozvědět nějaké novinky?
Myslím si, že jde všechno skvěle. Už bude nahraná více než polovina ? bereme to po vrstvách. Nejdříve bicí, následují kytary, basy, už jsme nahráli nějaké klávesy a podobně. Velmi brzy začne nahrávání sborů, orchestru a hned poté, co se vrátíme z Austrálie, začnu nahrávat vokální linky. To bude v podstatě poslední věc. Potom už se bude jenom mixovat a budou se dělat nějaké poslední úpravy v produkci. Orchestr by do té doby měl být taky hotový, takže jo, jde to naprosto skvěle.
Nahráváme mezi částmi turné. Měli jsme veliké množství napsaných písní, protože kluci psali postupně nové a nové písně posledních pár let, takže bylo opravdu z čeho vybírat. Je to strašně skvělá pozice a upřímně řečeno, bylo opravdu velice těžké vybrat z toho množství jenom sedmnáct písní. Když jsme pracovali na The Quantum Enigma, byl to velmi intenzivní proces skládání a psaní. Hodně času jsme trávili nad detaily, jelikož jsou pro nás velmi podstatné. Tentokrát jsme byli velmi šťastní, že všichni měli kolem sebe spoustu inspirace.

Poté jsem se zeptal na to, jestli můžeme dostat náhled toho, k jakým myšlenkám a tématům se EPICA při tvorbě tohoto alba uchýlila.
No zcela určitě je na stejné lince jako The Quantum Enigma, ale asi metalovější. Je to pořád tvrdé a melodické, ale metalová část se stala o moc živější, vždy to posilujeme s každou novou nahrávkou.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

metalobsession.net