Rozhovor se Simone pro MetalObsession.net

Nejaktuálnější album EPICY The Quantum Enigma, které vyšlo v roce 2014, mělo veliký úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků. Ke konci loňského roku kapela vyzradila, že je napsáno hodně nových písní a jenom se čeká, než budou nahrány. Později v prosinci EPICA potvrdila, že se již začíná pomalu ve studiu pracovat na novém albu. Vím, že spousta fanoušků včetně mě samého by ráda věděla, jak to všechno pokračuje a jestli by bylo možné se dozvědět nějaké novinky?
Myslím si, že jde všechno skvěle. Už bude nahraná více než polovina ? bereme to po vrstvách. Nejdříve bicí, následují kytary, basy, už jsme nahráli nějaké klávesy a podobně. Velmi brzy začne nahrávání sborů, orchestru a hned poté, co se vrátíme z Austrálie, začnu nahrávat vokální linky. To bude v podstatě poslední věc. Potom už se bude jenom mixovat a budou se dělat nějaké poslední úpravy v produkci. Orchestr by do té doby měl být taky hotový, takže jo, jde to naprosto skvěle.
Nahráváme mezi částmi turné. Měli jsme veliké množství napsaných písní, protože kluci psali postupně nové a nové písně posledních pár let, takže bylo opravdu z čeho vybírat. Je to strašně skvělá pozice a upřímně řečeno, bylo opravdu velice těžké vybrat z toho množství jenom sedmnáct písní. Když jsme pracovali na The Quantum Enigma, byl to velmi intenzivní proces skládání a psaní. Hodně času jsme trávili nad detaily, jelikož jsou pro nás velmi podstatné. Tentokrát jsme byli velmi šťastní, že všichni měli kolem sebe spoustu inspirace.

Poté jsem se zeptal na to, jestli můžeme dostat náhled toho, k jakým myšlenkám a tématům se EPICA při tvorbě tohoto alba uchýlila.
No zcela určitě je na stejné lince jako The Quantum Enigma, ale asi metalovější. Je to pořád tvrdé a melodické, ale metalová část se stala o moc živější, vždy to posilujeme s každou novou nahrávkou.

Když přijde na jméno Simone Simons, je vcelku známé, že kromě turné a nahrávání s Epicou a své rodiny píše blog SmoonStyle, na němž se zaměřuje na všechny drobnosti ohledně svého života a zejména se věnuje tomu, co ji zajímá ? make-up, móda a jídlo. V minulosti již několikrát zmínila, jak její vzhled a vytváření make-upu na koncerty pomáhalo dát jejímu projevu jiskru a jistou dávku žáru a pohánělo to její vášeň pro svět krásy. Chtěl jsem se tedy zeptat, co je tou věcí, která zapříčiňuje její lásku pro tyto věci tak moc, že přetrvává dodnes.
Víš, vždycky jsem milovala make-up, převlékání se na karneval a tyhle věci. Jsem dívkou v tom pravém smyslu. Mám veliké štěstí, že díky Epice mohu tyto zkušenosti prohlubovat a trošku i zaexperimentovat, protože na pódium si můžu dovolit make-up, v jakém bych asi nešla nakupovat do samoobsluhy. Takže můžu být extravagantnější ? a kreativnější. Kromě asi deseti případů si svoje vlasy a make-up dělám sama už třináct let a hodně jsem se z toho naučila. Líbí se mi to a užívám si to, je to pěkný bonus na tom být zpěvačkou. A můj blog už je asi pět let starý. Dostávala jsem od fanoušků otázky typu, jaký make-up používám nebo kde si nakupuju oblečení.
Mám ráda fotografování a fotoaparáty, je to ještě větší vášeň než můj blog. Tak jsem si řekla ? a proč to nehodit všechno do jednoho. Takhle můžu psát příběhy z turné, můžu přidávat fotky věcí, které mám ráda. K fanouškům se tak dostanu blíž, mohu být otevřenější a je to celé vcelku interaktivní. Setkalo se to s velkým úspěchem a jsem moc ráda. Můj čas je trochu staženější, když jsem doma, protože mám spoustu povinností co se týče rodiny. Nejvíce článků se na blogu objeví, když jsme na tour, jelikož tam mám poměrně dost volného času (například když cestujeme) a mě tak zbývá čas na psaní i na focení. Také můžu uprosit jednoho z kluků z kapely, většinou to bývá Isaac. Ostatní to moc nebere, ale s Isaacem se vždycky někam vydáme a on udělá pár mých pěkných fotek a baví ho to. Ne všichni chlapi jsou takoví. Ale on je s tím v pohodě, tak je to fajn.

Když jsem to slyšel, chtěl jsem vědět, jestli Simone dělá fotografování profesionálně, stejně jako make-up.
Ne, ale chtěla bych. Mám dobré oko pro kompozici, nicméně moje technické znalosti nejsou zrovna nejlepší. Ale opravdu bych chtěla, takže když dostanu nějakou vhodnou příležitost, určitě se vrhnu do tajů techniky fotoaparátů. Ale lidé říkají, že mám dobré oko, tak dělám fotky věcí kolem sebe, fotím portréty ostatních a také jsem měla fanouškovské photoshooty. Ale nynějším objektem číslo jedna je můj syn. Je zábava dokumentovat, jak roste. Jsem ráda, že mám spoustu fotek. Fotografování je něco velmi speciálního, na fotce totiž zastavíte čas. Takže občas se pozastavím, rozhlédnu se kolem sebe a řeknu si ?Tohle by byla nádherná fotka!?. Je to trošku zvláštní. Vidím svět ve fotkách. (smích) Ale nejsem profesionál ve smyslu, že bych to studovala. Přečetla jsem pár knih a zlepšila se praxí. Ale ještě je hodně věcí, na nichž musím zapracovat.

Se Simone se pojí jméno Oliver Palotai z Kamelot, za něhož se v roce 2013 vdala a společně přivedli na svět syna jménem Vincent. Velmi mě zajímalo, jak se jim daří organizovat plány tak, aby společně trávili čas a vychovávali syna, a také aby se jim nekryly turné nebo nahrávání ve studiu.
V podstatě pracujeme na směny. Když já jsem na turné, Oliver je doma a stará se o malého a naopak. Máme veliký dům. Prarodiče bydlí blízko a moji rodiče bydlí v Nizozemí. Také pomáhají. Nejvíce ale pomáhá moje tchýně, bez ní bych určitě nemohla být na turné tak často. Oliver nevyráží příliš mnoho, ale kromě toho má i normální práci, takže je potřeba přes den nebo večer výpomoc v péči o malého. Takže máme opravdu štěstí, že nás rodina podporuje a plně nám pomáhá, jinak by to bylo velmi složité. Ale nemáme bohužel poslední dobou moc času jeden na druhého. Samozřejmě, že dítě sebere většinu času, nicméně jsme spolu jedenáct let, takže myslím, že jsme měli devět let na to spolu trávit opravdu spoustu času společně. Teď se to musím říct zlepšuje. Malý je samostatnější. Rád vaří ? nejvíce z Lego Duplo, ale je to skvělé. Je nutná spousta organizace, řekla bych. Obě kapely, Kamelot i Epica, navzájem hlídají své plány, aby se nám nekryly žádné turné.

metalobsession.net

Závěrem Simone zvala fanoušky na koncerty v Austrálii, jelikož tento rozhovor proběhl u protinožců. Snad se vám rozhovor líbil, určitě časem přeložím další.

překlad: Natálie
zdroj: MetalObsession.net