Report: EPICA, hala Euronics, Zlín – 30.10.2015

Setlist:
1. Originem (intro)
2. The Second Stone
3. The Essence of Silence
4. Sensorium
5. The Last Crusade
6. Unleashed
7. Martyr of the Free Word
8. Cry for the Moon
9. The Obsessive Devotion
10. Victims of Contingency
11. Design Your Universe
Přídavky:
12. Sancta Terra
13. Unchain Utopia
14. Consign to Oblivion

Epica vystupovala v České republice letos poměrně často. Po lednovém koncertu v pražské MeetFactory a po srpnovém vystoupení na hodonínském festivalu Made of Metal přijela kapela do ČR znovu, a to 30. října do Zlína v rámci společného turné s kapelou Eluveitie. Volba místa padla na halu Euronics (dříve Novesta). Konečně se tak plnohodnotného koncertu dočkali i fanoušci z druhé strany republiky, případně i ze Slovenska ? v lednu se na ně totiž nedostalo.

Jelikož se tentokrát moji fankluboví kolegové nemohli zúčastnit (Rob z časových a pracovních důvodů a Natálka z důvodů zdravotních), bude tento report psán pouze z mého pohledu. Doufám, že vás tedy čtení bude bavit, a že se náš admin team na příštím koncertu sejde v plném počtu. Natálko, hodně síly do boje s nemocí, brzy se nám uzdrav!

Zlín jakožto místo konání koncertů je pro mě většinou příliš z ruky (bydlím kousek od Prahy), kvůli koncertům se tam tedy většinou nevydávám. Epicu jsem si však tentokrát nechtěla nechat ujít, když už jsem se musela v srpnu vzdát jejich vystoupení na Made of Metal. Krátce před druhou hodinou odpolední jsme tedy s kamarádem Standou nasedli do auta a vyrazili směr Zlín. Cesta ubíhala celkem v pohodě, obávaná D1 nikde ucpaná nebyla, takže jsme po půl šesté dorazili do Zlína.

Před halou Euronics se už vinula poměrně dlouhá fronta černě oblečených fanoušků. Pro kapelu jsme přivezli opět lahev Becherovky (doufám, že z ní měl Ariën radost!). Nejdříve jsme chtěli odchytnout někoho u tourbusů a dárek jim předat, ale neměli jsme štěstí. Vrátili jsme se tedy zpět před halu, kde se mezitím začalo pouštět dovnitř. Organizace u haly však byla oproti lednové MeetFactory dost nešťastná. Jeden ze sekuriťáků se snažil o rozdělování lidí do front k jednotlivým vchodům, ale příliš se mu to nedařilo. Doufala jsem, že jako v Praze bude u vchodu pořadatelský pultík, kde se budou vydávat vstupy na guestlist a kde bych si mohla schovat dárek pro kapelu během koncertu ? ale nebylo tomu tak. Sekuriťák mě nejdříve poslal nahlásit si vstup na guestlist do nenápadné a nijak viditelně označené pokladny a poté nám oznámil, že nás s lahví Becherovky do haly rozhodně nepustí. Museli jsme tedy dárek odnést zpět do auta a pak jsme se konečně mohli zařadit do fronty ke dveřím.

Po odbavení u vchodu a návštěvě šatny jsme konečně mohli sestoupit do haly, kde se pomalu plnil jak prostor před pódiem, tak zadní část haly s barem a stánkem s merchandisem. Obhlédli jsme merch, dali si pivo s naší věrnou fanynkou Lenkou a jejími kamarády (které tímto zdravím!) a vyčkali na začátek koncertu. Když konečně pohasla světla, přesunuli jsme se blíž k pódiu, na které už přicházeli členové předkapely.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

 Audience shot