Odchod Yvese – vyjádření

Se smutkem oznamujeme, že Yves Huts se rozhodl odejít z Epicy. Yves s námi pracoval od úplného začátku a celé kapele byl ohromným přínosem. Chceme poděkovat Yvesovi za jeho přispění k úspěchu Epicy a chceme mu popřát všechno nejlepší do jeho budoucí kariéry, ať už hudební nebo jiné. Nikdy nezapomeneme na ty skvělé chvíle, které jsme si všichni spolu užili na turné!!

„Ahoj všichni!

V klubu 013 (Tilburg, Nizozemí – pozn. překladatelky) jsme odehráli úplně první koncert s Epicou. Téměř o deset let později jsem tam odehrál i svůj poslední koncert. Odcházím z kapely, jelikož se objevila jiná pracovní příležitost, která se nedá zkombinovat s časovým rozvrhem kapely koncertující po celém světě. Zkoušel jsem žít tyto dva odlišné životy najednou co nejdéle to bylo možné, ale nakonec jsem si musel vybrat – byla to asi ta nejtěžší volba mého života. Když se ohlédnu na těch 10 let v Epice, jsem spokojený a obohacený mnoha životními zkušenostmi. Jako jeden ze zakládajících členů jsem hrdý na to, co jsme dodnes dokázali a jsem si jistý, že budoucnost toho má pro kapelu ještě spoustu schovaného.
Chtěl bych poděkovat celé kapele, týmu, fanouškům a všem zúčastněným za skvělé časy a svému následovníkovi přeju hodně štěstí.

Pokud někoho z vás budou zajímat mé možné budoucí hudební plány, můžete navštívit moji stránku na Facebooku.

S pozdravem,
Yves Huts“

Všechno zlé je však k něčemu dobré, a tak můžeme hned odtajnit Yvesova úžasného následovníka. Basákovy povinnosti nebude odteď splňovat nikdo jiný než ROB VAN DER LOO. Roba můžete znát z kapel MaYaN nebo Delain. Jsme si jistí, že Rob do naší kapely skvěle zapadne nejen jako muzikant, ale také jako člověk, a už se moc těšíme, až se s ním poprvé podělíme o pódium příští týden.

„Před pár dny jsem se bavil s Yvesem a on vzpomínal na dobu, kdy Epica dělala předskokana jedné z mých bývalých kapel. V té době by nikdy neřekl, že téměř o 10 let později budu jeho nástupce v Epice? No, já bych to taky neřekl? ale jsem na to sakra hrdý!
S lidmi z Epicy hraju na stejných pódiích už skoro 10 let, a když jsem se loni stal členem MaYaN, sblížilo nás to ještě víc. Takže přidat se k Epice se mi zdálo jako správné rozhodnutí. Proto chci vyjádřit svou vděčnost všem členům kapely (včetně Yvese) a celému týmu za to, že mě přijmou do Epické rodiny!

Uvidíme se na turné! Určitě vás nezklamu!“

Navštivte také Robovu stránku na Facebooku.

zdroj: Epica.nl

překlad: ItalianManiac