EPICA vs METROPOLE ORKEST – BEYOND THE MATRIX – THE BATTLE

Metalový gigant EPICA ohlásila unikátní spolupráci s holandským vítězem cen Grammy – Metropole Orkest. Metropole Orkest je celosvětově známý orchestr, který vystupoval a nahrával s nejvěhlasnějšími světovými hvězdami jako jsou Sting, Bono a Brian Eno.

V létě 2017 vyhrála Epica s pomocí velké základny fanoušků soutěž pořádanou Metropole Orkest. První cenou bylo nahrávání písně dle vlastního výběru s orchestrem. I během velice nabitého programu celého turné byla kapela schopna vymyslet unikátní dříve nevídanou „Big Band meets Symphonic Metal(Big Band se setkává se symfonickým metalem – pozn. překl.) verzi písničky Beyond the Matrix. Jako bonus pro všechny, co hlasovali nahrál v této verzi písně zpěvák skupiny ARYEON a přítel Epicy Arjen Lucassem nádherné hostující sólo.

Coen Janssen o procesu psaní: „Přišli jsme se soubojem, abychom plně zobrazily silné stránky obou světů – naší tvrdosti a jejich jazzovosti – ale jak to skloubit dohromady v jedné písni… Do toho přišel Tom Trapp, jedinečný aranžér. On plně pochopil, jak jsme chtěli píseň pojmout a přetransponoval to do tohoto nádherného aranžmá pro Metropole Orchestra. Píseň má všechno – od ambientních zvukových úseků přes tvrdé symfonické až po úseky big-bandu. Čekejte neočekáváné! Bylo nám absolutním potěšením a poctou vidět z blízka pracovat takové profesionály a já osobně jsem se z toho hodně naučit. Způsob, jakým dirigent, aranžér a orchestr komunikují a hrají je něco, s čím jsem se dříve setkal jen zřídka. Jedinečný zážitek, který vyústil v unikátní verzi Beyond the Matrix.“

EPICA vs METROPOLE ORKEST – BEYOND THE MATRIX – THE BATTLE vyjde na vinylu jako limitovaná edice a také bude možno si ji digitálně stáhnout od 27. října přes Nuclear Blast. Limitovanou desetipalcovou edici a balíček je možno před objednat na e-shopu kapely.

Epica vs Metropole Orkest