MaYaN: Isaac o MaYaN pro Sarkophag Rocks

První album kapely MaYaN, Quarterpast, vyšlo 20. května 2011 – je to skvělé CD! Jak na něj reagoval tisk, fanoušci a vaši kolegové?

Vydávat album s tolika známými hudebníky a hostujícími muzikanty je vždycky tak trochu ošidné. Někteří lidé si asi myslí „hm, určitě dostali nahrávací smlouvu jenom proto, že znají ty správné lidi“. Pravdou je, že MaYaN získal smlouvu dlouho předtím, než jsme kontaktovali hostující hudebníky. Ale stejně na album lidé reagovali většinou pozitivně, odehráli jsme několik úžasných koncertů a skvělé turné po Jižní Americe a všichni na to vzpomínáme s radostí.

Ke skladbě War on Terror jste natočili videoklip, který si na YouTube vysloužil spoustu skeptických komentářů, hlavně od amerických uživatelů. Proč jste si vybrali právě toto téma? Věděli jste předem, že by mohlo vyvolat takovou vlnu kritiky?

Samozřejmě, bylo jasné, že se o tom bude hodně mluvit, a to je dobrá věc. Každý člověk nemá stejný názor, a o to je to všechno zajímavější. Tímto klipem jsme chtěli říct jen jedinou věc – během války se děje spousta křivd. Každou chvíli jsou zabíjeni nevinní lidé – lidé, kteří nikdy nechtěli mít s válkou nic společného. Přišlo mi dost komické, jak někteří lidé pořád říkali, že se nic takového ve skutečnosti neděje, i když jsme všichni viděli nahrávku, na níž vojáci močili na mrtvolu. Někteří pořád přivírají oči nad pravdou.

Jak jste daleko s přípravami na druhé album kapely MaYaN?

Vlastně už máme docela dost materiálu. Základní náčrtky skladeb. Všichni spolupracují na skládání písní, takže to opět bude dost rozmanitá hudba. Ještě jsme nestanovili termín pro nahrávání, protože nejvyšší prioritu má teď Epica, ale řekl bych, že skládání dovedeme do zdárného konce do konce letošního roku.

Objeví se na druhém albu jiní hostující zpěváci? Máte už nějaké kandidáty na mysli?

O tomhle budeme rozhodovat později, až složíme všechny písně. Určitě se nechceme opakovat, takže nějaké změny budou, ale ještě nevíme žádné podrobnosti. Nejdřív složíme nějakou krutou hudbu! Určitě bych na dalším albu chtěl mít nějaké hostující growlery. Třeba směsku některých nejlepších growlerů/screamerů na světě. Hustý.

Čtyři členové z kapely MaYaN hrají v Epice a naopak. Je pro vás jednodušší skládat nové písně a přicházet na nové nápady, když spolu tak často pracujete na více projektech?

Je to vážně zvláštní náhoda, že máme tolik společných členů. Někdy třeba napíšeme něco pro Epicu a nakonec to skončí ve složce pro příští album MaYaN. Dokud nezačneme míchat styly obou kapel, tak to není žádný problém. Budeme prostě skládat další hudbu, a dokud budete mít vy lidi zájem o obě kapely, pořád o nich uslyšíte 🙂

ZDROJ: http://www.sarkophag-rocks.com/html/isaac-mayan-28-03-12-en.html

PŘEKLAD: ItalianManiac