Jaké to bylo na Metalfestu? – část první

KOMPLETNÍ REPORT NALEZNETE ZDE

Část první – Natálie

Ráda bych se s Vámi všemi podělila o report, jak jsme si letos užili Metalfest. Já osobně jsem do Plzně letos vyrazila s přítelem, za jeho milou společnost a báječné zážitky mu ještě jednou velmi děkuji. V pátek jsme tedy z Prahy kolem poledního vyrazili, provoz na D5 byl až překvapivě klidný. V Plzni jsme se ubytovali v hotelu a naši návštěvu města jsme zahájili prohlídkou pivovaru, který stál ihned naproti našemu hotelu. Kdo v pivovaru ještě nebyl, tak návštěvu vřele doporučuji – uvidíte, kde se vyrábí náš nejproslulejší zlatavý mok a návštěvu zakončíte ochutnávkou nefiltrované a nepasterizované Plzně, která je vskutku vynikající. Nakoupila jsem zde dárky pro Epicu jménem naší fansite – pro Ariëna jsem vybrala chladící obal na plechovku a kapela dostala lahev onoho nepasterizovaného a nefiltrovaného piva. Lehce povzbuzena dobrým pivem jsem se ve společnosti svého muže vydala na páteční hvězdy večera – Nightwish. Koncert byl skvělý, báječný, bombastický. Trochu mě jenom mrzí, že se kapela postupně odklání od hraní starých dobrých písní z alb jako je Century Child nebo Once, nicméně to je věc, kterou jsme všichni mohli čekat. Floor Jansen kapele sedí jako puklice na hrnec, není to žádná princezna, tvrdě si jde za tím, co chce, a její kvality jsou vskutku vysoké. Nadšeni jsme s Tomášem byli taktéž z toho, kde je festival organizován – pokud člověk nechce být v kotli, tak nemusí. Ať si stoupne kamkoliv, je vidět perfektně.
V sobotu jsme se procházeli centrem Plzně, zašli jsme si do málo známého Národopisného muzea, kde jsme viděli spoustu dochovaných exponátů z minulosti – původní černé kuchyně v měšťanských domech nebo secesní nábytek. I milci historie si tedy v Plzni přijdou na své, stačí jenom hledat. Kapelu Delain jsme bohužel nestihli, jelikož nám nechtěly fungovat karty od výtahu a asi půl hodiny jsme se dostávali nahoru do pokoje. Nejspíš erupce na Slunci, nevím. Nebylo nám souzeno vidět Delain, ale ostatní říkali, že byli skvělí. Takže do areálu jsme dorazili až na Stratovarius a Lordi. Já tyhle dvě kapely nikterak moc neposlouchám, ale musím říct, že vystoupení Lordi pro mě bylo velikým překvapením. Pořídila jsem si pár pěkných fotek a vcelku se dá říct, že mě zabavili. Což je u kapely, kterou neposlouchám, úspěch – naposledy se to podařilo Xandrii, když předskakovala Epice v KC Vltavská. Takže i koncert těchto pro mě nepříliš atraktivních kapel hodnotím kladně.

Fotografie z koncertu

V neděli jsme ráno rychle balili v hotelu, abychom se krátce po poledni dostali do areálu, kde jsem měla domluvený sraz s Majdou a dalšími kamarády. Bohužel se fanklubový sraz nevydařil tak, jak bychom si přáli. Příště se tedy domluvíme ještě před festivalem nějak napevno, v kolik a kde se setkáme. Pak jsem vyrazila směrem k dalšímu lákadlu – tím byla ZOO Plzeň. Naprosto mne uchvátili jejich medvědi, jeden z nich si hrál ve vodě a byla radost na něj hledět. Jenom se nenechte zmást mapou, ZOO je poměrně veliká. Kolem třetí už jsme mířili zpátky do areálu směrem ke stanu Meet&Greet, kde od 17:00 probíhala podpisovka Epicy, na níž jsme s Magdou k velké radosti kapely předali dárky pořízené v pivovaru a prohodili jsme pár slovíček. Po autogramiádě jsme zamířili do kotle, kde jsme se nějak postupně dostali do druhé řady. Krátce po sedmé hodině večerní začal koncert naší milované Epicy. Nejvíce písniček zahráli z aktuálního alba The Quantum Enigma. Fanouškům bych strašně moc chtěla poděkovat za báječnou atmosféru a podporu, kterou kapele projevili. I oni sami si jí velmi cení. Velmi příjemně mě překvapila Simone, která do starších písniček přidala různé vokály do částí, kde nejsou nahrány – zaujalo mě to a moc se mi to líbilo. Na kapele vůbec nebylo znát jak strašně nabitý rozvrh měli – ráno před Metalfestem letěli z Minsku a před koncertem se ani nestihli navečeřet, asi hodinu a půl po koncertě už zase odjížděli směr hotel a druhý den je čekala Bratislava. Epica je rychlík jedoucí plnou parou vpřed, který jen tak něco nezastaví. Kapela je čím dál lepší, snaží se zaměřovat na detaily a s novým albem, které vyjde 30. září, určitě přijde další progres. Za atmosféru koncertu bych Vám všem chtěla moc poděkovat, bylo to opravdu nezapomenutelné. Doufám tedy, že se se všemi uvidíme 27. ledna ve Fóru Karlín, kam přijede Epica společně s Powerwolf. VIP balíčky jsou již v prodeji, zakoupit je můžete zatím přes stránky Epicy, ale musím Vás upozornit, že nejsou úplně nejlacinější. Na závěru koncertu jsme kapelu obdarovali ještě vlajkou. Kdyby někoho zajímalo co je na ní napsáno, tak tam stojí – Děkujeme, těšíme se na váš příští koncert. Učím se totiž nizozemsky, tak jsem po roce učení využila poprvé své znalosti tohoto jazyka. 🙂

Ještě jednou všem moc děkuju za nepřekonatelnou atmosféru, jste báječní.

Atmosféra byla jedinečná.Administrátorky s vlajkou.

Natálie