Facebook

Diskuse

Přidej vzkaz ? 

Gazzy 09. 11. 2017 08:29:14

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:52:49

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:46:22

Jedu po koncertě na hradiště, pokud chce někdo vzít

Katka 07. 11. 2017 23:57:17

Ahoj, nejedete někdo v pátek 10. 11. po koncertě autem do Brna (případně Šumperka)? Přidala bych se a přispěla na cestu :). Dík moc.

allah kebab 02. 09. 2017 15:19:38

Oficiální překlady jsou venku

ItalianManiac 23. 07. 2017 11:43:53

Ahoj, překlad určitě přidáme, až vyjdou oficiální texty k celému EP :)

alláh 22. 07. 2017 23:17:41

Ahoj, přidáte překlad i na písničku z nového připravoaného alba?

ov42 20. 04. 2017 18:51:15

Na podzim bude v Evropě nové headline turné The Ultimate Enigma, bohužel u nás zatím nic... Alespoň jeden samostatný koncert bych k tomuto zdařilému albu rád viděl.

cheecrac 08. 12. 2016 20:00:10

na youtube unikla bonusová písnička Fight Your Demons :)

Beatus 26. 11. 2016 19:40:34

Na aukru se prodavaji alba Epicy od 1 kč :-O

Anketa

Newsletter

Váš e-mail:

Stověžaté univerzum, aneb Epica v Praze

Stověžaté univerzum, aneb Epica v Praze

Pátek 23.10 byl dnem, na který jsem se těšil snad více, než jako malý kluk na Vánoce; několik měsíců se na mě z nástěnky smála vstupenka, slibující neopakovatelný zážitek v podobě koncertu holandské metalové formace Epicy. S blížícím se dnem D rostlo očekávání smíšené s napětím; ukázalo se, že nervozita nebyla na místě - proud nakonec nevypadl, chřipka mě neskolila a Česko nikomu válku nevyhlásilo a tak jsem v pravý čas stanul několik metrů od pódia; a jak nakonec koncert dopadl?

Dějištěm onoho koncertu se stal klub Abaton, troSons of Seasonsšku zastrčená scéna v pražské Libni. Prostor před klubem se zaplnil už hodinu před koncertem, který nakonec začal o hodinu a půl později než bylo avizováno (jestli jde o typický jev pouze metalových/rockových akcí nevím). Industriální prostor klubu se během dvaceti minut změnil ve výheň takřka pekelnou a čekání se stávalo nesnesitelným...

V tu chvíli prostor potemněl a na scénu vtrhla první předkapela, němečtí Sons of Seasons; jde o projekt klávesáka amerických Kamelot, který se pohybuje na hraně symfonického a progresivního metalu. Skupina odehrála krátký set, za zmínku stojí úvodní ,,Gods of Vermin" a vypalovačka ,,Fallen Family", ve které se v několika momentech objeví mezzosoprán zpěvačky Epicy - pro mě trošku nepochopitelně odzpíval její part zpěvák Henning Basse. Sons of Seasons publikum rozehřáli a zmizeli stejně rychle, jako se objevili. To následující předkapela, finští Amberian Dawn, jejíž styl je přeci jen bližší Epice, byla přijata s mohutnými ovacemi. Finové (propagující novou desku The Clouds of Northland Thunder) se poprvé představili s velkým úspěchem českému publiku již loni, taktéž v roli předskokanů Epicy. Tentokrát skupina dostala téměř dvojnásobný, zasloužeEpica - Simone Simonsný prostor pro předvedení svého umu. Odehráli skvělé představení, výsledný dojem kazil jen zvuk - zpěvačka Heidi Parviainen téměř nebyla slyšet a během klávesového sóla se objevovaly šumy, přesto byl vidět posun skupiny po hudební stránce - nedivil bych se, kdyby se u nás příště představili v rámci samostatného koncertu.

Zlatý hřeb večera na sebe nenechal dlouho čekat. Po mohutném intru z nové desky přichází první skladba, ,,Resign to Surrender"; nevím, co se v tu chvíli stalo, ale čas začal plynout jinak - tóny mi pronikaly do každé buňky v těle, horko zmizelo a vzduch byl nasycený neopakovatelnou atmosférou... po starším kousku, skladbě ,,Sensorium" přišla vypalovačka ,,Martyr of the Free World", kousek s podladěnými kytarami, gregoriánským chorálem a spoustou skvělé vaty okolo. Následující ,,Fools of Damnation", kousek z předchozí desky s lehce arabskými motivy byl pro mě vrcholem večera - bolavé krční svaly mluví za vše. Debutní deska nám byla připomenuta skrze skladbu ,,Cry for the Moon", kdy se skupina stylem nejvíce blížila gothic metalu. ,,Unleashed" s bonusovým smyčcovým intrem (Antonín Dvořák se musel při dotazu, zda jde o jeho dílo, protočit v hrobě) ukázala těsnou vazbu skupiny na vážnou hudbu. V baladě ,,Tides of Time" Simone použila operní rejstřík, vysoké tóny bohužel transponovala níže (v několika momentech večera se ukázalo, že má menší problémy s hlasem); brzy následovala závarečná ,,The Phantom Agony", skladba s nádhernou instrumentální částí, kterou má pod palcEpica - Mark Jansen a Isaac Delahayeem symfonický orchestr (ač puštěný z playbacku). Konec? Ale kdeže, stačilo trošku řevu a halou se ozvalo ,,blízkovýchodní" intro země svaté - skladba ,,Sancta Terra" nám připravila půdu pro závěrečný kousek ,,Consign to Oblivion" - a bylo po ,,boji". Závěrečné loučení, rozdání ,,suvenýrů" v podobě paliček, trsátek (ručníků, prázdných lahví a plechovek od piva) a dav lidí hrnoucí se do chladného podzimního večera...

Co dodat? Pro mě bylo pražské vystoupení Epicy koncertním vrcholem roku - jen trošku zamrzelo, že z nové desky bylo zahráno jen několik skladeb - inu svět není dokonalý; což je jen dobře.

Tomáš Soukup
Odkaz: http://tomassoukup.blog.idnes.cz/

RaptoRS | Copyright im-art
© 2009 - 2016 | All rights reserved. |