Facebook

Diskuse

Přidej vzkaz ? 

Gazzy 09. 11. 2017 08:29:14

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:52:49

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:46:22

Jedu po koncertě na hradiště, pokud chce někdo vzít

Katka 07. 11. 2017 23:57:17

Ahoj, nejedete někdo v pátek 10. 11. po koncertě autem do Brna (případně Šumperka)? Přidala bych se a přispěla na cestu :). Dík moc.

allah kebab 02. 09. 2017 15:19:38

Oficiální překlady jsou venku

ItalianManiac 23. 07. 2017 11:43:53

Ahoj, překlad určitě přidáme, až vyjdou oficiální texty k celému EP :)

alláh 22. 07. 2017 23:17:41

Ahoj, přidáte překlad i na písničku z nového připravoaného alba?

ov42 20. 04. 2017 18:51:15

Na podzim bude v Evropě nové headline turné The Ultimate Enigma, bohužel u nás zatím nic... Alespoň jeden samostatný koncert bych k tomuto zdařilému albu rád viděl.

cheecrac 08. 12. 2016 20:00:10

na youtube unikla bonusová písnička Fight Your Demons :)

Beatus 26. 11. 2016 19:40:34

Na aukru se prodavaji alba Epicy od 1 kč :-O

Anketa

Newsletter

Váš e-mail:

Novinky

Nové informace o dalším albu Epicy!

Na webu Blabbermouth.net se objevily zajímavé nové informace o dalším studiovém albu Epicy:

Baskytarista Rob van der Loo z nizozemské symfo-metalové kapely Epica mluvil s YouTube kanálem Louder Noise o vývoji nahrávání dalšího studiového alba. Zde je výňatek z videorozhovoru: "Samozřejmě nechci kazit překvapení ohledně nového alba. Velkou změnou při nahrávání předchozího alba The Quantum Enigma bylo nejen to, že jsem byl novým členem kapely, ale také to, že jsme začali spolupracovat s Joostem van den Broekem. Joost býval klávesákem v After Forever, kde dřív hrál i Mark. Nahrávali jsme také v úplně novém studiu, v novém prostředí. Bylo to asi poprvé, co jsme spolupracovali s opravdovým orchestrem - dřív jsme většinou používali hodně softwaru. Vždycky jsme nahrávali jen s několika smyčci, aby to znělo organicky. Můžu vám ale prozradit, že na dalším albu použijeme ještě větší orchestr a sbor než posledně. Bude tam dokonce i žesťová sekce! Před pár dny jsme teprve vylezli ze studia. Už máme nahrané bicí party, já nedávno dokončil nahrávání baskytar, Isaac už má také hotové doprovodné kytary. Tentokrát jsme nahrávali s novým nastavením zvuku. Abych pravdu řekl, tak jsme ho trochu osekali, abychom zněli ještě agresivněji než na posledním albu."

Mark Jansen také před nedávnem poskytl informace o nadcházejícím albu hudebnímu serveru Metal Wani: "Máme výhodu, že můžeme vybírat z tolika skladeb, takže můžeme vybrat písně nejlepší kvality. Výběr však nebude lehký, protože každý má samozřejmě jiné názory a preference. Ale snad s tím nebudeme mít problém. Už teď máme pár skladeb, které jsou opravdu výjimečné a lepší než ostatní, ty budou tvořit rámec alba. Dál už musíme jenom vybrat, které z ostatních písní se k nim budou hodit nejlépe. Někdy se stane, že napíšete úžasnou skladbu, ale do konceptu alba se nehodí. Takže teď máme výhodu, že podobné písně můžeme vynechat a nahradit je nějakými jinými, které do nálady alba lépe zapadnou. Můžeme tak vytvořit velmi vyrovnané album. Je to jako u dobrého fotbalového týmu, tam taky máte na každou pozici dva možné hráče. My to máme podobně - u každé skladby máme dvě možnosti."

Co se týče hudebního směřování nového alba, Mark to komentuje následovně: "Už s albem The Quantum Enigma jsme trochu experimentovali. Devadesát procent fanoušků nám říkalo: 'Super! Teď zníte tak, jak jsme vždycky chtěli, abyste zněli.' Někteří zase říkali: 'Hmm, to je trochu tvrdší.' Ale tohoto směru se chceme držet - další album bude mít stejný směr jako The Quantum Enigma. Občas sice zdůrazníme jiné prvky, ale hlavní směr zůstane stejný. Co se týká jednotlivých skladeb, chceme vytvořit ještě lepší album, než bylo The Quantum Enigma, i když získalo spoustu dobrých hodnocení. Vždycky se snažíme vytvořit něco lepšího než dřív. A dokud si tuto snahu zachováte, tak máte i tu správnou vášeň."

Další album Epicy by mělo vyjít v září 2016. Epica je momentálně v Severní Americe na přeplánovaném turné k albu The Quantum Enigma, jako support je doprovází kapely Moonspell a Starkill.

Report: EPICA, hala Euronics, Zlín - 30.10.2015

Setlist:
1. Originem (intro)
2. The Second Stone
3. The Essence of Silence
4. Sensorium
5. The Last Crusade
6. Unleashed
7. Martyr of the Free Word
8. Cry for the Moon
9. The Obsessive Devotion
10. Victims of Contingency
11. Design Your Universe
Přídavky:
12. Sancta Terra
13. Unchain Utopia
14. Consign to Oblivion

Epica vystupovala v České republice letos poměrně často. Po lednovém koncertu v pražské MeetFactory a po srpnovém vystoupení na hodonínském festivalu Made of Metal přijela kapela do ČR znovu, a to 30. října do Zlína v rámci společného turné s kapelou Eluveitie. Volba místa padla na halu Euronics (dříve Novesta). Konečně se tak plnohodnotného koncertu dočkali i fanoušci z druhé strany republiky, případně i ze Slovenska ? v lednu se na ně totiž nedostalo.

Jelikož se tentokrát moji fankluboví kolegové nemohli zúčastnit (Rob z časových a pracovních důvodů a Natálka z důvodů zdravotních), bude tento report psán pouze z mého pohledu. Doufám, že vás tedy čtení bude bavit, a že se náš admin team na příštím koncertu sejde v plném počtu. Natálko, hodně síly do boje s nemocí, brzy se nám uzdrav!

Zlín jakožto místo konání koncertů je pro mě většinou příliš z ruky (bydlím kousek od Prahy), kvůli koncertům se tam tedy většinou nevydávám. Epicu jsem si však tentokrát nechtěla nechat ujít, když už jsem se musela v srpnu vzdát jejich vystoupení na Made of Metal. Krátce před druhou hodinou odpolední jsme tedy s kamarádem Standou nasedli do auta a vyrazili směr Zlín. Cesta ubíhala celkem v pohodě, obávaná D1 nikde ucpaná nebyla, takže jsme po půl šesté dorazili do Zlína.

Před halou Euronics se už vinula poměrně dlouhá fronta černě oblečených fanoušků. Pro kapelu jsme přivezli opět lahev Becherovky (doufám, že z ní měl Ariën radost!). Nejdříve jsme chtěli odchytnout někoho u tourbusů a dárek jim předat, ale neměli jsme štěstí. Vrátili jsme se tedy zpět před halu, kde se mezitím začalo pouštět dovnitř. Organizace u haly však byla oproti lednové MeetFactory dost nešťastná. Jeden ze sekuriťáků se snažil o rozdělování lidí do front k jednotlivým vchodům, ale příliš se mu to nedařilo. Doufala jsem, že jako v Praze bude u vchodu pořadatelský pultík, kde se budou vydávat vstupy na guestlist a kde bych si mohla schovat dárek pro kapelu během koncertu ? ale nebylo tomu tak. Sekuriťák mě nejdříve poslal nahlásit si vstup na guestlist do nenápadné a nijak viditelně označené pokladny a poté nám oznámil, že nás s lahví Becherovky do haly rozhodně nepustí. Museli jsme tedy dárek odnést zpět do auta a pak jsme se konečně mohli zařadit do fronty ke dveřím.

Po odbavení u vchodu a návštěvě šatny jsme konečně mohli sestoupit do haly, kde se pomalu plnil jak prostor před pódiem, tak zadní část haly s barem a stánkem s merchandisem. Obhlédli jsme merch, dali si pivo s naší věrnou fanynkou Lenkou a jejími kamarády (které tímto zdravím!) a vyčkali na začátek koncertu. Když konečně pohasla světla, přesunuli jsme se blíž k pódiu, na které už přicházeli členové předkapely.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

 Audience shot

Epica již v pátek ve Zlíně, Coen se nezúčastní

Epica vystoupí již tento pátek 30.10. ve zlínské hale Euronics společně s kapelami Eluveitie a Scar Symmetry! Doufáme, že se tam s vámi také uvidíme. Těšíte se? :)

Zde je program akce:
18:15 otevření haly
19:15 - 19:45 SCAR SYMMETRY
20:00 - 21:30 ELUVEITIE
22:00 - 23:30 EPICA

První poloviny evropského turné se však nezúčastní klávesák Coen, což se týká i zlínského koncertu. Níže překládáme jeho vyjádření:

"Milí fanoušci,
bohužel vám musím oznámit, že se nezúčastním první poloviny nadcházejícího evropského turné. Ačkoliv Lindina léčba velmi dobře zabírá a tuto kapitolu v jejím životě snad už brzy ukončíme, musím zůstat doma a starat se o ni a o děti během poslední chemoterapie. Ke kapele se znovu přidám 7. listopadu v Grenoblu.
Tentokrát však nebude na pódiu žádné prázdné místo! Je mi ctí, že mě zastoupí klávesák Ruben Wijga (ReVamp) a jsem si jistý, že odvede sakra dobrou práci!
Děkuji vám všem za pochopení a brzy se zase uvidíme!
Coen"

Coenovi a Lindě i nadále přejeme hodně síly a úspěšný boj s touto zrádnou nemocí!

NOVINKY: Epic Metal Fest, Made of Metal a nový live-klip

Je čas opět publikovat novinky ze světa Epicy :)

Epica před nedávnem představila svůj vlastní festival Epic Metal Fest, který se bude konat 22. listopadu 2015 v nizozemském Eindhovenu. V rámci festivalu vystoupí i další spřátelené kapely, jmenovitě DagobaScar Symmetry, PeripheryDelainMoonspellSepulturaFear Factory Eluveitie.
Veškeré informace o festivalu včetně odkazů na nákup vstupenek naleznete na http://www.epicmetalfest.com/ nebo případně na FB profilu festivalu.

Epic Metal Fest

 

16. srpna Epica vystoupila na festivalu Made of Metal v Hodoníně. Vzhledem k nepříznivým okolnostem se však koncertu nemohl zúčastnit nikdo z našeho admin teamu. Tímto se chceme omluvit všem, kteří čekali na náš obvyklý report. Zároveň vás chceme vyzvat - pokud s námi chcete sdílet své dojmy z festivalu, report, fotky nebo videa, neváhejte a posílejte nám je na náš mail epicaczechfanclub@gmail.com. Vaše příspěvky s radostí zveřejníme. Děkujeme! :)

Made of Metal

 

Epica se za pár dní vydává na turné po Severní Americe, po němž bude následovat evropské turné s kapelami EluveitieScar Symmetry, v jehož rámci kapela opět zavítá do ČR, konkrétně 30. října do Zlína. Pokud se vám již teď stýská po atmosféře živého vystoupení, pusťte si nový live videoklip k písni The Essence of Silence. Nahrávka pochází z koncertu v belgickém Bruselu, kde Epica vystoupila v rámci evropského turné na začátku tohoto roku. Písničku si také můžete zdarma stáhnout na platformě Activatr. Budete-li zároveň propagovat nadcházející koncerty na svých sociálních sítích, máte šanci vyhrát vstupenky na koncert dle svého výběru. Kampaň však končí za několik hodin, proto neotálejte!

UKONČENO - Soutěž o 2 lístky na říjnový koncert Epicy ve Zlíně!

--- SOUTĚŽ UKONČENA ---

Naše soutěž byla k včerejší půlnoci ukončena a byl vylosován šťastný výherce dvou volných vstupů na říjnový koncert Epicy a Eluveitie ve Zlíně.
Výhru získává Ivet Svobodová!

Za celý tým Epica Czech Fansite gratulujeme!
Všem ostatním děkujeme za účast. Avšak nesmutněte, i nadále sledujte naše stránky, třeba se zanedlouho dočkáte další soutěže ;)


Jak se zúčastnit?
1) pokud jste tak ještě neučinili, označte naši facebookovou stránku jako "To se mi líbí"
2) sdílejte tento příspěvek na svém Facebooku (nezapomeňte nastavit sdílení na "veřejné")
3) pozvěte všechny své přátele na tuto událost: https://www.facebook.com/events/1425385914434400/
( 4) zašlete nám screenshot pozvaných přátel na náš fanklubový e-mail epicaczechfanclub@gmail.com - toto není povinné, ale může zvýšit vaše šance na výhru)

Soutěž končí 31. května.
Ze zúčastněných vylosujeme jednoho šťastného výherce, který získá 2 vstupenky na říjnový koncert Epicy a Eluveitie ve Zlíně.

Hodně štěstí! :)

RaptoRS | Copyright im-art
© 2009 - 2016 | All rights reserved. |