Facebook

Diskuse

Přidej vzkaz ? 

Gazzy 09. 11. 2017 08:29:14

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:52:49

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:46:22

Jedu po koncertě na hradiště, pokud chce někdo vzít

Katka 07. 11. 2017 23:57:17

Ahoj, nejedete někdo v pátek 10. 11. po koncertě autem do Brna (případně Šumperka)? Přidala bych se a přispěla na cestu :). Dík moc.

allah kebab 02. 09. 2017 15:19:38

Oficiální překlady jsou venku

ItalianManiac 23. 07. 2017 11:43:53

Ahoj, překlad určitě přidáme, až vyjdou oficiální texty k celému EP :)

alláh 22. 07. 2017 23:17:41

Ahoj, přidáte překlad i na písničku z nového připravoaného alba?

ov42 20. 04. 2017 18:51:15

Na podzim bude v Evropě nové headline turné The Ultimate Enigma, bohužel u nás zatím nic... Alespoň jeden samostatný koncert bych k tomuto zdařilému albu rád viděl.

cheecrac 08. 12. 2016 20:00:10

na youtube unikla bonusová písnička Fight Your Demons :)

Beatus 26. 11. 2016 19:40:34

Na aukru se prodavaji alba Epicy od 1 kč :-O

Anketa

Newsletter

Váš e-mail:

Novinky

Jaké to bylo na Metalfestu? - část první

KOMPLETNÍ REPORT NALEZNETE ZDE

Část první - Natálie

Ráda bych se s Vámi všemi podělila o report, jak jsme si letos užili Metalfest. Já osobně jsem do Plzně letos vyrazila s přítelem, za jeho milou společnost a báječné zážitky mu ještě jednou velmi děkuji. V pátek jsme tedy z Prahy kolem poledního vyrazili, provoz na D5 byl až překvapivě klidný. V Plzni jsme se ubytovali v hotelu a naši návštěvu města jsme zahájili prohlídkou pivovaru, který stál ihned naproti našemu hotelu. Kdo v pivovaru ještě nebyl, tak návštěvu vřele doporučuji - uvidíte, kde se vyrábí náš nejproslulejší zlatavý mok a návštěvu zakončíte ochutnávkou nefiltrované a nepasterizované Plzně, která je vskutku vynikající. Nakoupila jsem zde dárky pro Epicu jménem naší fansite - pro Ariëna jsem vybrala chladící obal na plechovku a kapela dostala lahev onoho nepasterizovaného a nefiltrovaného piva. Lehce povzbuzena dobrým pivem jsem se ve společnosti svého muže vydala na páteční hvězdy večera - Nightwish. Koncert byl skvělý, báječný, bombastický. Trochu mě jenom mrzí, že se kapela postupně odklání od hraní starých dobrých písní z alb jako je Century Child nebo Once, nicméně to je věc, kterou jsme všichni mohli čekat. Floor Jansen kapele sedí jako puklice na hrnec, není to žádná princezna, tvrdě si jde za tím, co chce, a její kvality jsou vskutku vysoké. Nadšeni jsme s Tomášem byli taktéž z toho, kde je festival organizován - pokud člověk nechce být v kotli, tak nemusí. Ať si stoupne kamkoliv, je vidět perfektně.
V sobotu jsme se procházeli centrem Plzně, zašli jsme si do málo známého Národopisného muzea, kde jsme viděli spoustu dochovaných exponátů z minulosti - původní černé kuchyně v měšťanských domech nebo secesní nábytek. I milci historie si tedy v Plzni přijdou na své, stačí jenom hledat. Kapelu Delain jsme bohužel nestihli, jelikož nám nechtěly fungovat karty od výtahu a asi půl hodiny jsme se dostávali nahoru do pokoje. Nejspíš erupce na Slunci, nevím. Nebylo nám souzeno vidět Delain, ale ostatní říkali, že byli skvělí. Takže do areálu jsme dorazili až na Stratovarius a Lordi. Já tyhle dvě kapely nikterak moc neposlouchám, ale musím říct, že vystoupení Lordi pro mě bylo velikým překvapením. Pořídila jsem si pár pěkných fotek a vcelku se dá říct, že mě zabavili. Což je u kapely, kterou neposlouchám, úspěch - naposledy se to podařilo Xandrii, když předskakovala Epice v KC Vltavská. Takže i koncert těchto pro mě nepříliš atraktivních kapel hodnotím kladně.

Fotografie z koncertu

V neděli jsme ráno rychle balili v hotelu, abychom se krátce po poledni dostali do areálu, kde jsem měla domluvený sraz s Majdou a dalšími kamarády. Bohužel se fanklubový sraz nevydařil tak, jak bychom si přáli. Příště se tedy domluvíme ještě před festivalem nějak napevno, v kolik a kde se setkáme. Pak jsem vyrazila směrem k dalšímu lákadlu - tím byla ZOO Plzeň. Naprosto mne uchvátili jejich medvědi, jeden z nich si hrál ve vodě a byla radost na něj hledět. Jenom se nenechte zmást mapou, ZOO je poměrně veliká. Kolem třetí už jsme mířili zpátky do areálu směrem ke stanu Meet&Greet, kde od 17:00 probíhala podpisovka Epicy, na níž jsme s Magdou k velké radosti kapely předali dárky pořízené v pivovaru a prohodili jsme pár slovíček. Po autogramiádě jsme zamířili do kotle, kde jsme se nějak postupně dostali do druhé řady. Krátce po sedmé hodině večerní začal koncert naší milované Epicy. Nejvíce písniček zahráli z aktuálního alba The Quantum Enigma. Fanouškům bych strašně moc chtěla poděkovat za báječnou atmosféru a podporu, kterou kapele projevili. I oni sami si jí velmi cení. Velmi příjemně mě překvapila Simone, která do starších písniček přidala různé vokály do částí, kde nejsou nahrány - zaujalo mě to a moc se mi to líbilo. Na kapele vůbec nebylo znát jak strašně nabitý rozvrh měli - ráno před Metalfestem letěli z Minsku a před koncertem se ani nestihli navečeřet, asi hodinu a půl po koncertě už zase odjížděli směr hotel a druhý den je čekala Bratislava. Epica je rychlík jedoucí plnou parou vpřed, který jen tak něco nezastaví. Kapela je čím dál lepší, snaží se zaměřovat na detaily a s novým albem, které vyjde 30. září, určitě přijde další progres. Za atmosféru koncertu bych Vám všem chtěla moc poděkovat, bylo to opravdu nezapomenutelné. Doufám tedy, že se se všemi uvidíme 27. ledna ve Fóru Karlín, kam přijede Epica společně s Powerwolf. VIP balíčky jsou již v prodeji, zakoupit je můžete zatím přes stránky Epicy, ale musím Vás upozornit, že nejsou úplně nejlacinější. Na závěru koncertu jsme kapelu obdarovali ještě vlajkou. Kdyby někoho zajímalo co je na ní napsáno, tak tam stojí - Děkujeme, těšíme se na váš příští koncert. Učím se totiž nizozemsky, tak jsem po roce učení využila poprvé své znalosti tohoto jazyka. :-)

Ještě jednou všem moc děkuju za nepřekonatelnou atmosféru, jste báječní.

Atmosféra byla jedinečná.Administrátorky s vlajkou.

Natálie

 

 

Pět otázek pro Marka a Simone z EPICY: nové album a další

Epica neustále drancuje Evropu nebo Ameriku svými vystoupeními. Odchytili jsme Simone a Marka letos na festivalu 70 000 Tons of Metal. Oba mluvili o pokroku, na který se můžeme těšit, jakmile vyjde jejich již sedmé studiové album, ale také o tom, jak lze skloubit nahrávání nového alba s koncertní šňůrou. Dále nám prozradili, co mají v nejbližší době v plánu a také o nebezpečí, které se skrývá v medvídcích koala.

Co se týká 70000 Tons Of Metal, je tu nepřeberné množství kapel. Jaké kapely byste chtěli být součástí kromě EPICY?
Simone: Sledovala jsem Moonspell a Lacuna Coil, jsou to přátelé a zároveň i kapely, které miluji od doby, co jsem začala poslouchat metal ? to už bude nyní zhruba 16 let? Jsou to báječní lidé a skvělí hudebníci.
Mark: Co se mě týče, byli by to Iced Earth. Když jsem byl mladý, poslouchal jsem je ? rychlé riffy Jona Schaffera.

Je nějaký nový pokrok na nadcházejícím albu, o němž můžete mluvit?
Simone: Sedmé studiové album se právě nahrává, zatím jsou hotové bicí, basy a kytary. Smyčcové nástroje a sbory přijdou na řadu v dubnu, hned poté, co se vrátíme z asijské a australské tour.

Co mohou fanoušci očekávat od nového materiálu?
Mark: Pokračuje v lince The Quantum Enigma. Hodně jsme s tím albem experimentovali, takže to byl veliký posun v naší kariéře. Takže album bude mít hodně podobnou linku, ale vždycky se snažíme věci vylepšit a udělat lépe než dříve. Doufejme, že uspějeme i protentokrát ? rozhodnutí necháme na fanoušcích.
Simone: Větší sbor, větší orchestr ? máme nyní i sekci žesťových nástrojů. Pokračujeme v americkém stylu ? čím větší, tím lepší! (smích) Album bude rozhodně starším bratrem The Quantum Enigma.

Je strašně moc skvělých nizozemských kapel. Co v Nizozemí způsobuje to, že tam prorazí tolik talentů?
Mark: V některých zemích lidé chtějí metal, v jiných zase ne. V Nizozemsku je strašně moc metalových kapel. Nevím jak je tomu nyní, ale dříve bývala veliká podpora ze strany vlády. Když chtěla kapela poprvé vyrazit na turné do Spojených Států, tak dostali dotace ? pro spoustu kapel to byla úžasná příležitost jak prorazit. Bez podpory státu by to nebylo možné, jelikož to je velká částka, kterou je nezbytné investovat.
Simone: To už dnes ale neplatí. Stejně jako malé kluby ? spousta jich byla zavřená, jelikož už nejsou dotovány státem nebo krajem. Hráli jsme v těch malých klubech předtím, než byly strženy.
Mark: Takže jsme byli jedni z posledních šťastlivců.

Co dalšího vás a zbytek kapely čeká v roce 2016?
Simone: Spolu se sedmým albem mě čeká nahrávání vokálů. Taktéž nás čeká cesta do Asie, Austrálie a poprvé budeme hrát na Novém Zélandu ? moc se na to těším. Doteď jsme byli ve strašné spoustě zemí ? nevím přesně seznam ? tuším, že jich je okolo 56? Teď k těm zemím přibude Nový Zéland. Mám ráda Austrálii a moc se mi líbí taktéž Asie. Je odlišná od Evropy, uchvátila mě její kultura a jídlo. V Austrálii jsem spatřila klokany a koaly ? cestovali jsme.
Mark: Co ale spousta lidí neví, je to, že když obejmete v Austrálii koalu, tak není tak milá a přítulná, jak vypadá. Je těžká, takže to je spíš jako když držíte kámen. Navíc má celkem mohutné drápy. (smích) Všichni jsme čekali, že obejmeme plyšové heboučké zvířátko.

mark simone

zdroj textu a fotky: http://loudwire.com/5-questions-epica-mark-jansen-simone-simons/

EPIC METAL FEST - 2. ročník

EPICA právě oznámila druhý ročník svého vlastního festivalu Epic Metal Fest! Po úspěšném prvním ročníku, který se odehrál v listopadu loňského roku v Eindhovenu, se festival bude tento rok konat v sobotu 1. října v nizozemském Tilburgu. Mezi potvrzenými kapelami jsou v této chvíli Katatonia, Textures, Myrath a také MaYaN, vedlejší projekt některých členů Epicy! EPICA sama pojme vystoupení na tomto festivalu jako release-show k sedmému studiovému albu, jehož vydání je plánováno na podzim 2016.

V letošním roce se však Epica neomezí pouze na Evropu a zároveň oznámila i jihoamerickou verzi festivalu, která se odehraje v sobotu 15. října v brazilském S?o Paulu.

Veškeré informace o festivalu naleznete na http://www.epicmetalfest.com/ nebo na FB profilu festivalu. Předprodej vstupenek a balíčků (lístky + podepsané nadcházející 2-CD album) bude odstartován tento pátek, odběratelé newsletteru Epicy mají přístup k předprodeji již dnes.

EPIC METAL FEST 2016

EMF 2016 Tilburg

Nové informace o dalším albu Epicy!

Na webu Blabbermouth.net se objevily zajímavé nové informace o dalším studiovém albu Epicy:

Baskytarista Rob van der Loo z nizozemské symfo-metalové kapely Epica mluvil s YouTube kanálem Louder Noise o vývoji nahrávání dalšího studiového alba. Zde je výňatek z videorozhovoru: "Samozřejmě nechci kazit překvapení ohledně nového alba. Velkou změnou při nahrávání předchozího alba The Quantum Enigma bylo nejen to, že jsem byl novým členem kapely, ale také to, že jsme začali spolupracovat s Joostem van den Broekem. Joost býval klávesákem v After Forever, kde dřív hrál i Mark. Nahrávali jsme také v úplně novém studiu, v novém prostředí. Bylo to asi poprvé, co jsme spolupracovali s opravdovým orchestrem - dřív jsme většinou používali hodně softwaru. Vždycky jsme nahrávali jen s několika smyčci, aby to znělo organicky. Můžu vám ale prozradit, že na dalším albu použijeme ještě větší orchestr a sbor než posledně. Bude tam dokonce i žesťová sekce! Před pár dny jsme teprve vylezli ze studia. Už máme nahrané bicí party, já nedávno dokončil nahrávání baskytar, Isaac už má také hotové doprovodné kytary. Tentokrát jsme nahrávali s novým nastavením zvuku. Abych pravdu řekl, tak jsme ho trochu osekali, abychom zněli ještě agresivněji než na posledním albu."

Mark Jansen také před nedávnem poskytl informace o nadcházejícím albu hudebnímu serveru Metal Wani: "Máme výhodu, že můžeme vybírat z tolika skladeb, takže můžeme vybrat písně nejlepší kvality. Výběr však nebude lehký, protože každý má samozřejmě jiné názory a preference. Ale snad s tím nebudeme mít problém. Už teď máme pár skladeb, které jsou opravdu výjimečné a lepší než ostatní, ty budou tvořit rámec alba. Dál už musíme jenom vybrat, které z ostatních písní se k nim budou hodit nejlépe. Někdy se stane, že napíšete úžasnou skladbu, ale do konceptu alba se nehodí. Takže teď máme výhodu, že podobné písně můžeme vynechat a nahradit je nějakými jinými, které do nálady alba lépe zapadnou. Můžeme tak vytvořit velmi vyrovnané album. Je to jako u dobrého fotbalového týmu, tam taky máte na každou pozici dva možné hráče. My to máme podobně - u každé skladby máme dvě možnosti."

Co se týče hudebního směřování nového alba, Mark to komentuje následovně: "Už s albem The Quantum Enigma jsme trochu experimentovali. Devadesát procent fanoušků nám říkalo: 'Super! Teď zníte tak, jak jsme vždycky chtěli, abyste zněli.' Někteří zase říkali: 'Hmm, to je trochu tvrdší.' Ale tohoto směru se chceme držet - další album bude mít stejný směr jako The Quantum Enigma. Občas sice zdůrazníme jiné prvky, ale hlavní směr zůstane stejný. Co se týká jednotlivých skladeb, chceme vytvořit ještě lepší album, než bylo The Quantum Enigma, i když získalo spoustu dobrých hodnocení. Vždycky se snažíme vytvořit něco lepšího než dřív. A dokud si tuto snahu zachováte, tak máte i tu správnou vášeň."

Další album Epicy by mělo vyjít v září 2016. Epica je momentálně v Severní Americe na přeplánovaném turné k albu The Quantum Enigma, jako support je doprovází kapely Moonspell a Starkill.

Report: EPICA, hala Euronics, Zlín - 30.10.2015

Setlist:
1. Originem (intro)
2. The Second Stone
3. The Essence of Silence
4. Sensorium
5. The Last Crusade
6. Unleashed
7. Martyr of the Free Word
8. Cry for the Moon
9. The Obsessive Devotion
10. Victims of Contingency
11. Design Your Universe
Přídavky:
12. Sancta Terra
13. Unchain Utopia
14. Consign to Oblivion

Epica vystupovala v České republice letos poměrně často. Po lednovém koncertu v pražské MeetFactory a po srpnovém vystoupení na hodonínském festivalu Made of Metal přijela kapela do ČR znovu, a to 30. října do Zlína v rámci společného turné s kapelou Eluveitie. Volba místa padla na halu Euronics (dříve Novesta). Konečně se tak plnohodnotného koncertu dočkali i fanoušci z druhé strany republiky, případně i ze Slovenska ? v lednu se na ně totiž nedostalo.

Jelikož se tentokrát moji fankluboví kolegové nemohli zúčastnit (Rob z časových a pracovních důvodů a Natálka z důvodů zdravotních), bude tento report psán pouze z mého pohledu. Doufám, že vás tedy čtení bude bavit, a že se náš admin team na příštím koncertu sejde v plném počtu. Natálko, hodně síly do boje s nemocí, brzy se nám uzdrav!

Zlín jakožto místo konání koncertů je pro mě většinou příliš z ruky (bydlím kousek od Prahy), kvůli koncertům se tam tedy většinou nevydávám. Epicu jsem si však tentokrát nechtěla nechat ujít, když už jsem se musela v srpnu vzdát jejich vystoupení na Made of Metal. Krátce před druhou hodinou odpolední jsme tedy s kamarádem Standou nasedli do auta a vyrazili směr Zlín. Cesta ubíhala celkem v pohodě, obávaná D1 nikde ucpaná nebyla, takže jsme po půl šesté dorazili do Zlína.

Před halou Euronics se už vinula poměrně dlouhá fronta černě oblečených fanoušků. Pro kapelu jsme přivezli opět lahev Becherovky (doufám, že z ní měl Ariën radost!). Nejdříve jsme chtěli odchytnout někoho u tourbusů a dárek jim předat, ale neměli jsme štěstí. Vrátili jsme se tedy zpět před halu, kde se mezitím začalo pouštět dovnitř. Organizace u haly však byla oproti lednové MeetFactory dost nešťastná. Jeden ze sekuriťáků se snažil o rozdělování lidí do front k jednotlivým vchodům, ale příliš se mu to nedařilo. Doufala jsem, že jako v Praze bude u vchodu pořadatelský pultík, kde se budou vydávat vstupy na guestlist a kde bych si mohla schovat dárek pro kapelu během koncertu ? ale nebylo tomu tak. Sekuriťák mě nejdříve poslal nahlásit si vstup na guestlist do nenápadné a nijak viditelně označené pokladny a poté nám oznámil, že nás s lahví Becherovky do haly rozhodně nepustí. Museli jsme tedy dárek odnést zpět do auta a pak jsme se konečně mohli zařadit do fronty ke dveřím.

Po odbavení u vchodu a návštěvě šatny jsme konečně mohli sestoupit do haly, kde se pomalu plnil jak prostor před pódiem, tak zadní část haly s barem a stánkem s merchandisem. Obhlédli jsme merch, dali si pivo s naší věrnou fanynkou Lenkou a jejími kamarády (které tímto zdravím!) a vyčkali na začátek koncertu. Když konečně pohasla světla, přesunuli jsme se blíž k pódiu, na které už přicházeli členové předkapely.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

 Audience shot

RaptoRS | Copyright im-art
© 2009 - 2016 | All rights reserved. |