Facebook

Diskuse

Přidej vzkaz ? 

Gazzy 09. 11. 2017 08:29:14

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:52:49

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:46:22

Jedu po koncertě na hradiště, pokud chce někdo vzít

Katka 07. 11. 2017 23:57:17

Ahoj, nejedete někdo v pátek 10. 11. po koncertě autem do Brna (případně Šumperka)? Přidala bych se a přispěla na cestu :). Dík moc.

allah kebab 02. 09. 2017 15:19:38

Oficiální překlady jsou venku

ItalianManiac 23. 07. 2017 11:43:53

Ahoj, překlad určitě přidáme, až vyjdou oficiální texty k celému EP :)

alláh 22. 07. 2017 23:17:41

Ahoj, přidáte překlad i na písničku z nového připravoaného alba?

ov42 20. 04. 2017 18:51:15

Na podzim bude v Evropě nové headline turné The Ultimate Enigma, bohužel u nás zatím nic... Alespoň jeden samostatný koncert bych k tomuto zdařilému albu rád viděl.

cheecrac 08. 12. 2016 20:00:10

na youtube unikla bonusová písnička Fight Your Demons :)

Beatus 26. 11. 2016 19:40:34

Na aukru se prodavaji alba Epicy od 1 kč :-O

Anketa

Newsletter

Váš e-mail:

Novinky

Jaké to bylo na Metalfestu? - část druhá

KOMPLETNÍ REPORT NALEZNETE ZDE

Část druhá - Magda

Natálka už se s vámi podělila o report z Metalfestu, nyní bych ráda přidala své postřehy i já :)
Má cesta na Metalfest začala v pátek krátce po desáté hodině ráno, kdy jsem do auta nabrala svoji kamarádku Lenku a vyrazily jsme směr Plzeň. Zpočátku jsme se dost bály počasí, jelikož obloha byla od rána permanentně zamračená a cestou místy dokonce i pršelo. Stejně to vypadalo i v Plzni, kam jsme dorazily přibližně kolem poledne. Po krátkém bloudění jsme konečně sjely na festivalové parkoviště, zaparkovaly podle instrukcí místních zřízenců a pak už jsme konečně byly na místě. Překvapily nás hlasité protesty některých návštěvníků, kteří byli nepříjemně překvapeni zákazem stanování u aut. My však toto omezení kvůli bezpečnosti chápeme - však kdo by chtěl, aby mu stan převálcoval nějaký nepozorný řidič? Takže jsme pobraly batohy a stan a vyrazily jsme hledat kemp našich jihlavských kamarádů, kteří dorazili do Plzně již předchozí den. Jakmile jsme je našli, postavily jsme stan a pak se připravily vyrazit do areálu. Počasí se mezitím moc nezměnilo, během stavění stanu na nás lehce mžilo, ale když bylo vše hotovo a my pomalu mířili do lochotínského amfiteátru, déšť ustal, mraky ustoupily a postupně na nás vykouklo i sluníčko.
Před vstupem do areálu jsme si nejprve vyměnily vstupenky za festivalové pásky a pak už jsme prošly branami do amfíku, kde právě zahájili svůj set Gloryhammer. Zaujaly jsme místa na lavičkách a pozorovaly heroicky ulítlé (nebo ulítle heroické?) vystoupení této zábavné bandy. Ačkoliv bylo ještě poměrně brzy a největší nápor návštěvníků se očekával až večer, amfík byl už slušně zaplněný a před pódiem poskakoval solidní kotel. Pár řad před námi už také roztáčela své ohnivě rudé copánky známá baskytaristka Nicky, kterou od loňského Metalfestu zná snad každý návštěvník festivalu. :)
BloodboundPo Gloryhammer jsme se s Lenkou přesunuly do prostoru stání před pódiem, kde jsme si užily energické vystoupení kapely Bloodbound a jejich charismatického a doslova ďábelského frontmana Patrika Johanssona. Následně jsme odspěchaly k Meet & Greet stanu, kde po přibližné půlhodince následovala autogramiáda Bloodbound. Naštěstí fronta před naším příchodem nebyla moc dlouhá, což se nedalo říct o již utvořené řadě na následující autogramiádu Nightwish. Někteří fanoušci, čekající zřejmě již od rána, už začínali být nervózní, a někteří ostří pánové se neostýchali a nahlas protestovali proti případným pokusům o předbíhání. Na nás se však ve frontě na Bloodbound v pohodě dostala řada. Nechaly jsme si celou kapelu podepsat a po autogramiádě jsme se se všemi členy ještě vyfotily. Na autogramiádu Nightwish jsme však rozhodně ambice neměly a proto jsme se raději ještě s kamarádkou Klárou vydaly do plzeňské Plazy na večeři. Do amfiteátru jsme se vrátily právě včas před začátkem setu hlavního headlinera festivalu - již zmíněných Nightwish. Amfík opravdu praskal ve švech, proto jsme raději vyšplhaly na horní travnatou plochu, kde jsme se usadily a čekaly na začátek vystoupení.

POKRAČOVÁNÍ REPORTU ZDE

Rozhovor se Simone pro MetalObsession.net

Nejaktuálnější album EPICY The Quantum Enigma, které vyšlo v roce 2014, mělo veliký úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků. Ke konci loňského roku kapela vyzradila, že je napsáno hodně nových písní a jenom se čeká, než budou nahrány. Později v prosinci EPICA potvrdila, že se již začíná pomalu ve studiu pracovat na novém albu. Vím, že spousta fanoušků včetně mě samého by ráda věděla, jak to všechno pokračuje a jestli by bylo možné se dozvědět nějaké novinky?
Myslím si, že jde všechno skvěle. Už bude nahraná více než polovina ? bereme to po vrstvách. Nejdříve bicí, následují kytary, basy, už jsme nahráli nějaké klávesy a podobně. Velmi brzy začne nahrávání sborů, orchestru a hned poté, co se vrátíme z Austrálie, začnu nahrávat vokální linky. To bude v podstatě poslední věc. Potom už se bude jenom mixovat a budou se dělat nějaké poslední úpravy v produkci. Orchestr by do té doby měl být taky hotový, takže jo, jde to naprosto skvěle.
Nahráváme mezi částmi turné. Měli jsme veliké množství napsaných písní, protože kluci psali postupně nové a nové písně posledních pár let, takže bylo opravdu z čeho vybírat. Je to strašně skvělá pozice a upřímně řečeno, bylo opravdu velice těžké vybrat z toho množství jenom sedmnáct písní. Když jsme pracovali na The Quantum Enigma, byl to velmi intenzivní proces skládání a psaní. Hodně času jsme trávili nad detaily, jelikož jsou pro nás velmi podstatné. Tentokrát jsme byli velmi šťastní, že všichni měli kolem sebe spoustu inspirace.

Poté jsem se zeptal na to, jestli můžeme dostat náhled toho, k jakým myšlenkám a tématům se EPICA při tvorbě tohoto alba uchýlila.
No zcela určitě je na stejné lince jako The Quantum Enigma, ale asi metalovější. Je to pořád tvrdé a melodické, ale metalová část se stala o moc živější, vždy to posilujeme s každou novou nahrávkou.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

metalobsession.net

Jaké to bylo na Metalfestu? - část první

KOMPLETNÍ REPORT NALEZNETE ZDE

Část první - Natálie

Ráda bych se s Vámi všemi podělila o report, jak jsme si letos užili Metalfest. Já osobně jsem do Plzně letos vyrazila s přítelem, za jeho milou společnost a báječné zážitky mu ještě jednou velmi děkuji. V pátek jsme tedy z Prahy kolem poledního vyrazili, provoz na D5 byl až překvapivě klidný. V Plzni jsme se ubytovali v hotelu a naši návštěvu města jsme zahájili prohlídkou pivovaru, který stál ihned naproti našemu hotelu. Kdo v pivovaru ještě nebyl, tak návštěvu vřele doporučuji - uvidíte, kde se vyrábí náš nejproslulejší zlatavý mok a návštěvu zakončíte ochutnávkou nefiltrované a nepasterizované Plzně, která je vskutku vynikající. Nakoupila jsem zde dárky pro Epicu jménem naší fansite - pro Ariëna jsem vybrala chladící obal na plechovku a kapela dostala lahev onoho nepasterizovaného a nefiltrovaného piva. Lehce povzbuzena dobrým pivem jsem se ve společnosti svého muže vydala na páteční hvězdy večera - Nightwish. Koncert byl skvělý, báječný, bombastický. Trochu mě jenom mrzí, že se kapela postupně odklání od hraní starých dobrých písní z alb jako je Century Child nebo Once, nicméně to je věc, kterou jsme všichni mohli čekat. Floor Jansen kapele sedí jako puklice na hrnec, není to žádná princezna, tvrdě si jde za tím, co chce, a její kvality jsou vskutku vysoké. Nadšeni jsme s Tomášem byli taktéž z toho, kde je festival organizován - pokud člověk nechce být v kotli, tak nemusí. Ať si stoupne kamkoliv, je vidět perfektně.
V sobotu jsme se procházeli centrem Plzně, zašli jsme si do málo známého Národopisného muzea, kde jsme viděli spoustu dochovaných exponátů z minulosti - původní černé kuchyně v měšťanských domech nebo secesní nábytek. I milci historie si tedy v Plzni přijdou na své, stačí jenom hledat. Kapelu Delain jsme bohužel nestihli, jelikož nám nechtěly fungovat karty od výtahu a asi půl hodiny jsme se dostávali nahoru do pokoje. Nejspíš erupce na Slunci, nevím. Nebylo nám souzeno vidět Delain, ale ostatní říkali, že byli skvělí. Takže do areálu jsme dorazili až na Stratovarius a Lordi. Já tyhle dvě kapely nikterak moc neposlouchám, ale musím říct, že vystoupení Lordi pro mě bylo velikým překvapením. Pořídila jsem si pár pěkných fotek a vcelku se dá říct, že mě zabavili. Což je u kapely, kterou neposlouchám, úspěch - naposledy se to podařilo Xandrii, když předskakovala Epice v KC Vltavská. Takže i koncert těchto pro mě nepříliš atraktivních kapel hodnotím kladně.

Fotografie z koncertu

V neděli jsme ráno rychle balili v hotelu, abychom se krátce po poledni dostali do areálu, kde jsem měla domluvený sraz s Majdou a dalšími kamarády. Bohužel se fanklubový sraz nevydařil tak, jak bychom si přáli. Příště se tedy domluvíme ještě před festivalem nějak napevno, v kolik a kde se setkáme. Pak jsem vyrazila směrem k dalšímu lákadlu - tím byla ZOO Plzeň. Naprosto mne uchvátili jejich medvědi, jeden z nich si hrál ve vodě a byla radost na něj hledět. Jenom se nenechte zmást mapou, ZOO je poměrně veliká. Kolem třetí už jsme mířili zpátky do areálu směrem ke stanu Meet&Greet, kde od 17:00 probíhala podpisovka Epicy, na níž jsme s Magdou k velké radosti kapely předali dárky pořízené v pivovaru a prohodili jsme pár slovíček. Po autogramiádě jsme zamířili do kotle, kde jsme se nějak postupně dostali do druhé řady. Krátce po sedmé hodině večerní začal koncert naší milované Epicy. Nejvíce písniček zahráli z aktuálního alba The Quantum Enigma. Fanouškům bych strašně moc chtěla poděkovat za báječnou atmosféru a podporu, kterou kapele projevili. I oni sami si jí velmi cení. Velmi příjemně mě překvapila Simone, která do starších písniček přidala různé vokály do částí, kde nejsou nahrány - zaujalo mě to a moc se mi to líbilo. Na kapele vůbec nebylo znát jak strašně nabitý rozvrh měli - ráno před Metalfestem letěli z Minsku a před koncertem se ani nestihli navečeřet, asi hodinu a půl po koncertě už zase odjížděli směr hotel a druhý den je čekala Bratislava. Epica je rychlík jedoucí plnou parou vpřed, který jen tak něco nezastaví. Kapela je čím dál lepší, snaží se zaměřovat na detaily a s novým albem, které vyjde 30. září, určitě přijde další progres. Za atmosféru koncertu bych Vám všem chtěla moc poděkovat, bylo to opravdu nezapomenutelné. Doufám tedy, že se se všemi uvidíme 27. ledna ve Fóru Karlín, kam přijede Epica společně s Powerwolf. VIP balíčky jsou již v prodeji, zakoupit je můžete zatím přes stránky Epicy, ale musím Vás upozornit, že nejsou úplně nejlacinější. Na závěru koncertu jsme kapelu obdarovali ještě vlajkou. Kdyby někoho zajímalo co je na ní napsáno, tak tam stojí - Děkujeme, těšíme se na váš příští koncert. Učím se totiž nizozemsky, tak jsem po roce učení využila poprvé své znalosti tohoto jazyka. :-)

Ještě jednou všem moc děkuju za nepřekonatelnou atmosféru, jste báječní.

Atmosféra byla jedinečná.Administrátorky s vlajkou.

Natálie

 

 

Pět otázek pro Marka a Simone z EPICY: nové album a další

Epica neustále drancuje Evropu nebo Ameriku svými vystoupeními. Odchytili jsme Simone a Marka letos na festivalu 70 000 Tons of Metal. Oba mluvili o pokroku, na který se můžeme těšit, jakmile vyjde jejich již sedmé studiové album, ale také o tom, jak lze skloubit nahrávání nového alba s koncertní šňůrou. Dále nám prozradili, co mají v nejbližší době v plánu a také o nebezpečí, které se skrývá v medvídcích koala.

Co se týká 70000 Tons Of Metal, je tu nepřeberné množství kapel. Jaké kapely byste chtěli být součástí kromě EPICY?
Simone: Sledovala jsem Moonspell a Lacuna Coil, jsou to přátelé a zároveň i kapely, které miluji od doby, co jsem začala poslouchat metal ? to už bude nyní zhruba 16 let? Jsou to báječní lidé a skvělí hudebníci.
Mark: Co se mě týče, byli by to Iced Earth. Když jsem byl mladý, poslouchal jsem je ? rychlé riffy Jona Schaffera.

Je nějaký nový pokrok na nadcházejícím albu, o němž můžete mluvit?
Simone: Sedmé studiové album se právě nahrává, zatím jsou hotové bicí, basy a kytary. Smyčcové nástroje a sbory přijdou na řadu v dubnu, hned poté, co se vrátíme z asijské a australské tour.

Co mohou fanoušci očekávat od nového materiálu?
Mark: Pokračuje v lince The Quantum Enigma. Hodně jsme s tím albem experimentovali, takže to byl veliký posun v naší kariéře. Takže album bude mít hodně podobnou linku, ale vždycky se snažíme věci vylepšit a udělat lépe než dříve. Doufejme, že uspějeme i protentokrát ? rozhodnutí necháme na fanoušcích.
Simone: Větší sbor, větší orchestr ? máme nyní i sekci žesťových nástrojů. Pokračujeme v americkém stylu ? čím větší, tím lepší! (smích) Album bude rozhodně starším bratrem The Quantum Enigma.

Je strašně moc skvělých nizozemských kapel. Co v Nizozemí způsobuje to, že tam prorazí tolik talentů?
Mark: V některých zemích lidé chtějí metal, v jiných zase ne. V Nizozemsku je strašně moc metalových kapel. Nevím jak je tomu nyní, ale dříve bývala veliká podpora ze strany vlády. Když chtěla kapela poprvé vyrazit na turné do Spojených Států, tak dostali dotace ? pro spoustu kapel to byla úžasná příležitost jak prorazit. Bez podpory státu by to nebylo možné, jelikož to je velká částka, kterou je nezbytné investovat.
Simone: To už dnes ale neplatí. Stejně jako malé kluby ? spousta jich byla zavřená, jelikož už nejsou dotovány státem nebo krajem. Hráli jsme v těch malých klubech předtím, než byly strženy.
Mark: Takže jsme byli jedni z posledních šťastlivců.

Co dalšího vás a zbytek kapely čeká v roce 2016?
Simone: Spolu se sedmým albem mě čeká nahrávání vokálů. Taktéž nás čeká cesta do Asie, Austrálie a poprvé budeme hrát na Novém Zélandu ? moc se na to těším. Doteď jsme byli ve strašné spoustě zemí ? nevím přesně seznam ? tuším, že jich je okolo 56? Teď k těm zemím přibude Nový Zéland. Mám ráda Austrálii a moc se mi líbí taktéž Asie. Je odlišná od Evropy, uchvátila mě její kultura a jídlo. V Austrálii jsem spatřila klokany a koaly ? cestovali jsme.
Mark: Co ale spousta lidí neví, je to, že když obejmete v Austrálii koalu, tak není tak milá a přítulná, jak vypadá. Je těžká, takže to je spíš jako když držíte kámen. Navíc má celkem mohutné drápy. (smích) Všichni jsme čekali, že obejmeme plyšové heboučké zvířátko.

mark simone

zdroj textu a fotky: http://loudwire.com/5-questions-epica-mark-jansen-simone-simons/

EPIC METAL FEST - 2. ročník

EPICA právě oznámila druhý ročník svého vlastního festivalu Epic Metal Fest! Po úspěšném prvním ročníku, který se odehrál v listopadu loňského roku v Eindhovenu, se festival bude tento rok konat v sobotu 1. října v nizozemském Tilburgu. Mezi potvrzenými kapelami jsou v této chvíli Katatonia, Textures, Myrath a také MaYaN, vedlejší projekt některých členů Epicy! EPICA sama pojme vystoupení na tomto festivalu jako release-show k sedmému studiovému albu, jehož vydání je plánováno na podzim 2016.

V letošním roce se však Epica neomezí pouze na Evropu a zároveň oznámila i jihoamerickou verzi festivalu, která se odehraje v sobotu 15. října v brazilském S?o Paulu.

Veškeré informace o festivalu naleznete na http://www.epicmetalfest.com/ nebo na FB profilu festivalu. Předprodej vstupenek a balíčků (lístky + podepsané nadcházející 2-CD album) bude odstartován tento pátek, odběratelé newsletteru Epicy mají přístup k předprodeji již dnes.

EPIC METAL FEST 2016

EMF 2016 Tilburg

RaptoRS | Copyright im-art
© 2009 - 2016 | All rights reserved. |