Natáčení klipu „Unleashed“

V neděli, 5. září se Epica vydala na natáčení prvního videoklipu k nové desce „Design Your Universe“, která se 16. října 2009 objeví na regálech. „Unleashed“ je ta oblíbená skladba, se kterou se vydali do středu Německa. Exkluzivně pro Mindview napsala zpěvačka Simone  Simons krátký článek co se dělo v zákulisí natáčení. Překlad by Longer…

Simone – ze zákulisí natáčení klipu „Unleashed“

Já, Mark a Arien jsme odjížděli autem v sobotu v 5 odpoledne z Reuveru do Berlína. O 6 hodin později jsme přijeli do našeho  hotelu v Berlíně. Zatímco Coen a Isaac jeli do Berlína v noci a přijeli v 6 ráno, Yves si pěkně letěl letadlem.

Budík mi zazvonil v 5 ráno. Myslím, že jsem usínala asi kolem druhé ráno, takže jsem spala asi něco kolem tří hodin a když jsem se vzbudila, moje oči se hodně špatně otvíraly. Podle plánu jsme měli být v 6:30 na místě. To bylo v Beelitz Heilstaetten, míň než hodinu cesty z našeho hotelu. Během jízdy jsme viděli východ slunce. Vzhledem k tomu, že po celou dobu jízdy autem po naší levé straně nikdo nejezdil a byl klid, udělali jsme si pár fotek překrásného svítání.

 

Při příjezdu do Beelitz na nás velmi zapůsobila budova, ve které jsme měli začít natáčet. Lidé z AVA Productions už tam už byli a udělali ty nejdůležitější přípravy. Všude okolo chodili turisté a fotili si tuto budovu. Taky můj foťák Nikon zaznamenal v průběhu natáčení hromadu fotek. Bývalá nemocnice, kde jsme natáčeli, se zdála být populární. Zřejmě se tam točila také scéna k filmu ‚Valkyrie‘. O něco málo atraktivní je, že se v této budově konaly nelegální oslavy, při kterých zemřela mladá žena / byla zabita. Pavouci, kteří viseli na stěnách posilovali ten strašidelný pocit.

Beelitz1

Předtím než jsme mohli začít jsme dostali první dávku pudru. Pak jsme si museli sednout do takového vozíku, který pak v klipu hrál roli. Byl to opravdu zajímavý pocit. A tak jsme byli naladěni na video.

„Kamera jede a …. Akce!“ Toto jsme slyšeli opravdu hodně často. Začali jsme v pohodě, a atmosféra byla vypjatá, ale užívali jsme si to. V rohu místnosti byla televize, kde jsme se mohli v průběhu natáčení vidět. Umístění a pohledy byly fakt perfektní.

Po krátké přestávce, ve které se servírovaly vinikající německé klobásy, jsme šli dotočit poslední záběry. Musela jsem se převléct na další scénu. Všichni jsme si museli obléct zdravotní uniformy. Make-up byl spíše neutrální a měla jsme spletené vlasy. Líbilo se mi jak byli všichni v bílém. Všichni byli jako zubaři a já sestřička.

Beelitz

Daniel Rossmeisl byl herec, se kterým jsme měli ten den natáčet. V jeho normálním životě je hodně vyhledávaným hercem. Oznámili nám, že je připravený, ale zpackali jsme pár záběrů, ty jsme pak museli točit znovu a on musel čekat. Daniel bude ve videu hvězda. Nebyl v doktorském ale byl ve svěrací kazajce. Daniel musel ležet v kazajce v maskérně. Mark, Isaac a sestry,kteří byli na vozíku mu pak pomohli ven z místnosti do auta. V příští scéně měla práci celá kapela.

Druhé místo natáčení byl Berlín. V těchto scénách jsme už mohli být oblečení do normálního. Žádné oblečky nebyly třeba.

Jedna z posledních zastávek byla v obývacím pokoji jednoho bytu v Berlíně. Kluci byli až doteď semnou, ale po večeři na kterou měli Kebab se rozhodli, že půjdou do hotelu. Já jsem ještě musela zůstat na pár záběrů. Pomalu jsem začínala cítit, že už je noc, ale byla jsem tak fascinovaná tím, co se všude kolem děje, že mě to ani neštvalo. Na finální scény semnou zůstala herečka Verena, která měla taky přijet.

Se vším všudy to byl velmi úspěšný den. Všichni jsme pracovali velmi tvrdě a lidé z AVA Productions byli velmi profesionální. Všichni se těšíme na konečný výsledek 🙂

S pozdravem Simone