Interview s Markem, Eternal Silence (Epica Website Argentina), březen 2009

Prvně ze všeho děkujeme, že sis udělal čas. Chtěli bychom ti poděkovat za přidání naší stránky mezi fanstánky na epica.nl!
Mark: Nemáte zač! 🙂

Začněme se samotným interwiev…
Před pár týdny jste oznámili, že jste součástí Jägermeister programu. Jak jste se zkontaktovali? Jaké druhy projektů tento program hlavně podporuje?

Mark: Program už je aktivní pár let v USA s kapelami jako jsou Slayer a Slipknot. Takže když Jägermeister oznámil, že program začíná i v Holandsku, byli jsme první kapelou, která se s nimi zkontaktovala a uzavřela s nimi dohodu. Pro obě strany je to dobrá příležitost, my dostaneme podporu pro naše projekty a oni mají stálé jméno v jejich programu.

Tak, poďme se pobavit o hlavním předmětu našeho interwiev: novém albu. Jak to jde? Jak to ovlivní odchod Ada a příchod nového člena Isaaca?

Mark: Adův odchod pro nás nebyl lehký, je to chlápek, který pro Epicu tvrdě pracoval. Tak když odešel, museli jsme jeho místo zaplnit. Ale naštěstí jsme měli jasnou volbu číslo #1: Isaaca. Nové album se zatím velmi daří. Myslím, že to bude album s nejlepším zvukem a nejvíce výraznými skladbami. Jsem velmi šťastný a všichni na tom tvrdě dřeme.

Také jsme slyšeli (na Royal Club) že album bude velmi experimentální….můžeš nám o tom prosím něco říct?

Mark: Můžu říct že nebude. Coen si na Royal Artist Club dělal srandu z experientálnosti a moc lidí to bralo vážně. Bude to jako typická Epica, ale opět s hodně místem pro kytary.

Stejně jako Roy Khan dělal na Trois Vierges nebo Sander Gommas na Death of a Dream…Bude moct slyšet na novém albu nějaké hosty?

Mark: Určitě, ale jména zatím říct nemůžeme.

Koncept „The Embrace That Smothers“ byl dokončen na předchozím albu. Co můžeme čekat od tohoto alba po stránce jak textové tak hudební?

Mark: Toto album půjde ve stopách Consing To Oblivion. Texty jsou o finanční krizi, o přírodě, smrti a cestě k roku 2012. (pozn.: To je odkaz na hlavní koncept Consign to Oblivion, „A New Age Dawns“ který pojednává o Mayské kultuře a jejich legendám o roce 2012.)

Možná je to moc brzy se ptát ale i tak. Kdy asi přibližně plánujete vydání alba a nebo prvního singlu, pokud teda nějaký vydáte?

Mark: Album bude vydáno v září/říjnu 2009. Na 8. května máme naplánováno vydání alba the Classical Conspiracy.

Budete dělat něco speciálního jako copy-control, aby se album nedostalo ven dřív jak tomu bylo u The Divine Conspiracy?

Mark: Každé album bude mít svůj unikátní kód, takže když se dostane ven, budeme přesně vědět kdo to udělal. Pravidelně to zadržuje lidi před dáváním kopií na internet. Bohužel, někdo to stihl udělat s naším albem The Divine Conspiracy, smůla. Tento časopis už nikdy před vydáním nedostane žádné cd od Nuclear Blast.

The Classical Conspiracy bude brzy vydáno, a také uslyšíme váš cover jedné skladby od kapely Heideroosjes . Co nám můžeš k těmto vydáním říct? Jaké jsou tvé očekávání z těchto materiálů?

Mark: The Classical Consipracy je podle mě výborná práce. Je těžké soudit vaši vlastní práci ale tento projekt byl tak intenzivní, vložili jsme do toho veškerou naši energii a zní to vskutku perfektně. Sascha Paeth odvedl skvělou práci! O skladbě Heideroosjes, přistoupili na návrh udělat cover jejich skladby pro jejich nové album. Hodně kapel bude mít covery jejich skladeb, a jakože si Heideroosjes vážíme, přijali jsme jejich nabídku a udělali cover. To je asi jediná věc, co bude znít experimentálně haha 🙂

Jaké máš očekávání z prvního turné tohoto roku, the European Summer Festivals Tour 2009? Protože budete hrát taky poprvé ve Waceknu!

Mark: Jo Wacken! Další sen se stal pravdou. Taky Graspop, Summer Breeze, Gods of Metal, Hellfest jsou mezi největšími metalovými festivaly. Bude to horké léto. Určitě…

A poslední věc. Můžeš něco vzkázat nám a našim návštěvníkům?

Mark: Díky za podporu, naši fanoušci jsou to nejdůležitější. Bez vás lidi by jsme si neužívali naši práci. Vy jste to, pro co má význam jezdit z domova na dlouhou dobu.

Ještě jednou díky, Marku! Nemůžeme se dočkat na nové album a covery!
Mark: Taky díky, za doboru práci!

Zdroj: http://www.epica-argentina.com.ar/