Škola mi skončíla kolem jedné, a tak jsem se vydala domů a převlíkla jsem se do vhodného oblečení . Ke klubu jsem dorazila až po čtvrté a těsně jsem se minula s Markem- viděla jsem ho zacházet. A tak jsem začala obcházet lidi, vybírat peníze(no moc jste se teda nevyšvihli na to, co jste říkali, ale to je jedno) a dávat podepsat listinu. Asi 20 mintu po mě dorazila slečna Doudieh. Přišel za námi Tuomas (kytarista a klávesista AD) a začal s námi kecat. Byl moc příjemný, máme jeho podpis, ale také podpis Heidi. Oběhla jsem několik lidí, když v tom dorazil Arien. Začal rozdávat podpisy a úsměvy na všechny strany. Já mezitím obíhala lidi, když v tom na mě zavolala slečna Doudieh, ať za ní jdu a sdělila mi, že nás Arien vezme na zvukovku a můžeme předat věci.

    Nejdříve jsme byli zavedeny k Simone, které jsme předaly květinu, listinu s podpisy fanoušků. Arienovi jsme dali půlitr s Prahou a také Becherovku. Simone se nás ptala, jak se to vyslovuje a nakonec to úsměšně zvládla :D. Zatímco Arien: Becherovka, áááá tu znám. Tu jsme chlastali v Praze, když jsme tu byli se střední školou! Simone se pak omluvila, že má rozdělanou práci a Arien si k nám stoupl a povídali jsme si. Povídal si s námi až do doby než ho zavolali, že musí do backstage. Rozloučil se s námi trojtvářovou pusou a řekl, že se uvidíme po koncertě. Zanechal tam po sobě plechovku od piva, no a plechovka je teď hezky u mě doma :D. Zrovna se začali hrnout lidi, tak jsme se rozeběhly a ukořistily první řadu uprostřed.

    Jako první hráli Sons Of Seasons. Tuhle kapelu jsem moc neznala, ale musím říct, že mě celkem mile překvapila. I když Epica je Epica, a tak jsem se chtě nechtě občas musela připojit myšlenkami k Matesovu „Dobrý, tak už jdi domů :D“. Další předkapelou byli mě již velmi známi Amberian Dawn. Je to jedna z oblíbených kapel. Škoda byla, že Heidi téměř nebylo slyšet. Zahráli i moji oblíbenou- Incubus, a tak jsem byla více než spokojená. Když začali hrát poslední píseň- River Of Tuoni, tak jsem začala být nervózní. Epica, za chvíli tu bude Epica- to bylo to, co znělo mojí hlavou.

A pak to příšlo. Nejdřív vyběhl Arien, za ním Coen následován Yvesem, Markem a Isaacem. Začali hrát Resign to Surrender. Přišla Simone a začala zpívat. Musím říct, že čistější koncert jsem od ní neslyšela. Nezaznamenala jsem ani jediný falešný tón. Bylo to naprosto dokonalé. Tides Of Time si sice v refrénu posadila do trošku nižší polohy, ale nevadilo mi to- vím jak náročná píseň to na hlas je. Poté začalo The Phantom Agony, poslední tradiční píseň, zamávali nám a zašli. My jsme si je ale vyřvali zpátky. A tak přišli a odehráli dvě nebo tři další písničky(prosím omluvte mou děravou paměť). Na konci se s námi krásně rozloučili. Ukořistila jsem paličku od Ariena. Teda spíš on mi jí vrazil do ruky a sesypala se na mě spousta holek, že mi paličku vezmou. Ale nakonec jí mám doma, krásně podepsanou . Po koncertu za námi Arien přišel jak slíbil a jak jsem již výše zmínila, mi paličku podepsal. Prý na mě byl vtipný pohled při koncertu- při pomalé části jsem jen tak poskakovala a jakmile se to rozjelo, tak jsem začala pařit ve velkém stylu: headbanging, jumping a paroháč. A proto se rozhodl mi věnovat paličku a je rád, že jsem ji ubránila. Povídaly jsme si s ním, já zůstávala do půl jedné. Byla jsem neuvěřitelně šťastná, byl to nejlepší koncert v mém životě. Na tento zážitek v životě nezapomenu. Arien se se mnou loučil trojtvářovou pusou a objetím se slovy: „Opatruj se, doufám, že se uvidíme co nejdřív na dalším koncertu. A děkuju- za všechno co jste pro nás zorganizovali“. Nastoupila jsem do auta a jela domů. Až dnes jsem si uvědomila, že už je po koncertě, a že je dlouho neuvidím. Celý den bulím- v noci jsem spala s paličkou. Doufám, že se vrátí co nejdřív.