Facebook

Diskuse

Přidej vzkaz ? 

Gazzy 09. 11. 2017 08:29:14

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:52:49

Tak mně napadlo, nevím jak moc je to tu rozjeté a jaký by byl zájem o pořádání soutěží ze strany adminů, ale pokud by zájem byl, mám rozjednaných pár sponzorů z fc stránek Tarji, tam se to vůbec nehýbe a přijde mi škoda toho nevyužít. Pokud zájem bude, písněte na email (ibint@email.cz) nebo to můžem probrat na koncertě, budu tam asi už odpoledne.

Všem přeji ať si koncert užijí co nejvíce :)


Gazzy

Gazzy 09. 11. 2017 07:46:22

Jedu po koncertě na hradiště, pokud chce někdo vzít

Katka 07. 11. 2017 23:57:17

Ahoj, nejedete někdo v pátek 10. 11. po koncertě autem do Brna (případně Šumperka)? Přidala bych se a přispěla na cestu :). Dík moc.

allah kebab 02. 09. 2017 15:19:38

Oficiální překlady jsou venku

ItalianManiac 23. 07. 2017 11:43:53

Ahoj, překlad určitě přidáme, až vyjdou oficiální texty k celému EP :)

alláh 22. 07. 2017 23:17:41

Ahoj, přidáte překlad i na písničku z nového připravoaného alba?

ov42 20. 04. 2017 18:51:15

Na podzim bude v Evropě nové headline turné The Ultimate Enigma, bohužel u nás zatím nic... Alespoň jeden samostatný koncert bych k tomuto zdařilému albu rád viděl.

cheecrac 08. 12. 2016 20:00:10

na youtube unikla bonusová písnička Fight Your Demons :)

Beatus 26. 11. 2016 19:40:34

Na aukru se prodavaji alba Epicy od 1 kč :-O

Anketa

Newsletter

Váš e-mail:

Deník studia

Hlášení ze studia : Nahrávání bubnů


Jak jste se už asi dočetli na našem webu, nahrávky jsou v plném procesu a tak bychom vám chtěli podat podrobnější zprávu o nahrávání ve studiu. Tady máte první díl :)

Začneme studiem. Opět jsme se rozhodli vstoupit do Gate studia ve Wolfsburgu. Nám se tato spolupráce odjakživa líbila, takže to pro nás bylo dá se říct přirozené rozhodnutí. Ale pro samotnou nahrávku jsme pár věcí změnili. Jednou z těch věcí bylo, že jsme do studia vstoupili ještě před nahráváním, a zapracovali jsme na pre-produkci vokálů tak, aby spolu nástroje a vokály lépe ladily. Taky pro nahrávání kytar a baskytary jsme změnili pár zásadních věcí, ale o tom si řekneme později. Hezky popořádku!

Nahrávky bubnů:
Protože Ariën ty písně ještě nikdy neslyšel, tak každé ráno začínáme s jejich poslechem, nejdříve v celku a pak po jednotlivých částech. Během toho jsme taky prošli všechny části a Ariën si dělal vlastní poznámky. V době, kdy jsme chystali doprovod a chtěly jsme ho vložit do Pro Tools, Ariën už začal zkoušet píseň. 15 minut později jsme už mohli začít s nahráváním. Obvykle se to dělá kus po kusu, ale Ariën to chtěl zkusit zahrát celou písničku najednou. Poprvé ještě hledal pořádnou strukturu, ale na druhý pokus už to bylo perfektní. Jenom jsme museli ještě trochu upravit přestávky a rytmus, ale třetí pokus už byl dokonalý. Občas jsme museli některá menší místa nahrát znovu, ale to byly pouze menší přestávky nebo tak. Já nebývám tak ohromený z toho, co dělají bubeníci, ale to, co Ariën udělal v studiu, bylo úžasné. Tu píseň slyšel jen párkrát a tak rychle a dokonale ji nahrát, to dokáže jen málokterý bubeník.

Nejenom jeho bubny si zaslouží úctu, ale taky jeho mentalita. Jeden den jsme museli končit velice brzy, protože technik a já jsme byli tak vyčerpáni, že jsme se nemohli soustředit na poslech. Představte si to – Ariën musel celý den bubnovat a my jsme jenom poslouchali – haha! A navíc, Ariën je tak dobrý chlap a skvěle se s ním pracuje!

Ovšem Ariën nám způsobil jednu nevýhodu: teď bude nemožné najít nového bubeníka, protože některé jeho části v našem novém albu téměř nejdou zahrát. Příště se pustíme do nahrávek kytary a basy :)

S pozdravem, Ad

RaptoRS | Copyright im-art
© 2009 - 2016 | All rights reserved. |