Yves HutsYves Huts

Datum narození:

21. květen 1979

Hudební nástroj:

Basová kytara

Vzdělání:

Magistr obchodních věd (s vyznamenáním), SAE zvukový inženýr

Hudební minulost:

Hraje na basovou kytaru od roku 1996, na klavír od roku 1989 a kytaru od roku 1995. V roce 1997 se připojil ke kapele Axamenta (belgický fantasy metal), ve které byl aktivní jako kytarista a klávesista. Během doby v kapele vydali MCD „Nox Draconis Argenti“ a plné album „Codex Barathri“ (v LSP records). Za zkušenosti ze studia vděčí hlavně jeho bývalé kapele. A protože z velké části věnoval svůj čas EPICE, tak musel opustit Axamentu v roce 2003. Na chvíli taky hrál na klávesy v Gurthang (black metal). Jednou za čas skládá klávesové skladby jako pro soundtracky. V květnu 2002 se stal basistou EPICY.

V kapele, důvod odchodu z kapely:

2002 – 25. 3. 2012, Jiná pracovní příležitost, nedostatek času a motivace.

—————————————————————————————————————————-

Ad SluijterAd Sluijter

Datum narození:

29. listopad 1981

Hudební nástroj:

Kytary

Vzdělání:

Jsem učitel matematiky.

Hudební minulost:

Když mi bylo 12, začal jsem hrát na kytaru.V 16ti jsem hrál s mou první kapelou zvanou Tremor (později Cassiopeia). Hrál jsem na jejich demu Eye Of Time a jel jsem s nima na takové malé miniturné. Rok a půl později jsem se rozhodl je opustit, protože začali směřovat do jiného hudebního směru a necítil jsem se v něm zrovna ideálně. Zanedlouho potom jsem se zkontaktoval s Markem. Hrál jsem jako host s kapelou After Forever na Eurorock festivalu 2000 v Belgii, který byl vynikající. Potom jsme s Markem psali nějakou hudbu spolu jako boční projekt pro After Forever. Od té doby, kdy jsme se oba zabrali do filmové hudby, jsme psali jak nejlépe jsme mohli. Po jeho odchodu z After Forever se mě zeptal, jestli bych nechtěl do EPICY, tak jsem tu 😉

V kapele, důvod odchodu z kapely:

2002 – 16.12.2008, Epica ho již neinspirovala, chtěl se věnovat skládání, unavený po náročném turné

 —————————————————————————————————————————-

Jeroen SimonsJeroen Simons

Datum narození:

25. února 1978

Hudební nástroj:

Bicí

Vzdělání:

Management komunikace

Hudební minulost:

Hrál v několika kapelách, jako například Cassiopeia (s Adem), Bruno, X-Proof, Sonar a BBT Bigband. Studoval 2,5 roku hru na bicí na konzervatoři v Tilburgu a Rotterdamu.

V kapele, důvod odchodu z kapely:

2002-2006, Chtěl se věnovat jiné hudební kariéře