Ad – Odchod od Epicy

Ahoj,

s velkým smutkem musím oznámit, že po více než 6,5 letech jsem se rozhodl, že opustím Epicu.

Od začátku Epicy v roce 2002 jsem se vždy snažil odevzdávat 100% výkon v hudbě a úspěchu a jsem velmi pyšný na všechno to, co jsme za tuto krátkou dobu udělali. Jednoznačně nejvýznamnější událostí pro mě je vydání našeho posledního alba ‚The Divine Conspiracy‘ a velká tour, která následovala.

Bohužel, všechen tento úspěch měl svou stinnou stránku. Čím úspěšnější skupinou se stanete, tím těžší je udržovat nejdůležitější věc, a to je sama hudba. Kvůli rušnému turné a nedostatku času pracovat na novém materiálu bylo výsledkem, že jsem zjistil, že jsem víc a víc v situaci, kde jsem se cítil jako „musím skládat“ místo „chtěl bych skládat“. Nepovažuji se za perfektního skladatele. Potřebuji strávit opravdu hodně času a vkládat do toho hodně úsilí, než budu aspoň trochu spokojený s výsledkem. A pro perfekcionistu, kterým jsem, se stávalo víc a víc frustrativní, že nemám čas na to to dělat a proto jsem nebyl schopen dosáhnout co nejlepších výsledků. Proto jsem jednoduše ztratil zábavu, kterou jsem u skládání obvykle měl a to pro mě bylo jasné znamení, že musím něco změnit.

Po velkém uvažování jsem dospěl k názoru, že jediná změna, kterou jsem potřeboval bylo opustit kapelu. Toto není rozhodnutí, které jsem chtěl udělat, ale které jsem potřeboval udělat.

Jsem velmi vděčný za můj čas v Epice a jsem velmi pyšný na všechno, čeho jsme dosáhli. Chtěl bych poděkovat kapele, personálu, nahrávací společnosti, kapelám, se kterými jsme cestovali a samozřejmě všem fanouškům, kteří udělali toto všechno možným.

A jaké jsou moje plány pro brzkou budoucnost? Z komerčního hlediska by bylo hezké říct, že už jsem založil novou kapelu, mám materiálu na půlku nového CD a doufám, že ho brzy vydám, ale upřímně říkám, že nic z toho nemám. Nemyslím si, že budu v budoucnu zakládat novou kapelu. Právě chci začít práci na nových skladbách bez toho, aniž bych si musel dělat starosti s posledními termíny a materiály. Založení nové kapely by se k tomu prostě nehodilo. Dokážu si představit nahrávání a vydávání nových skladeb, ale uvidíme, kdy ta doba přijde.

Během posledních pár let jsem byl žádaný jako výpomoc do studií a taky na živé koncerty, ale díky nedostatku času jsem bohužel musel většinu z nich odmítnout. Tak se těším na tuto zastupující práci.

Vždy jsem se zajímal o hudbu z hlediska nahrávání a také jsem nějakou dobu dělal práci zvukového inženýra, ale opět, nedostatek času mi bránil dělat něco víc. Tak jsem nabuzený pokračovat také tímto směrem.

S úctou, Ad

Překlad by Longer